Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Nocny pościg za Rosjaninem. Wcześniej rzucił przedmiotem w inne auto

Dzisiaj w nocy na krajowej dwójce policjanci ścigali Rosjanina, który uszkodził inny pojazd a następnie rzucił się do ucieczki. Zatrzymano go po długim pościgu.

Do zdarzenia doszło w nocy w piątku na sobotę w okolicach miejscowości Krzewica, na granicy województwa lubelskiego z mazowieckim. Na drodze krajowej nr 2 z jadącego auta kierowca wyrzucił nieustalony przedmiot, który uderzył w szybę jadącego z tyłu pojazdu. Przednia szyba została uszkodzona, zaś kierujący powiadomił o wszystkim policję.

Funkcjonariusze szybko dojechali w miejsce gdzie miał się kierować sprawca. Po chwili zauważyli pojazd i dali mu znaki do zatrzymania się, jednak jego kierowca je zignorował i rozpoczął ucieczkę. Nie reagował na ścigający go radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Dopiero w okolicach Białej Podlaskiej udało się policjantom utworzyć blokadę i zatrzymać uciekiniera.

Okazał się nim 42-letni obywatel Rosji, który podróżował wraz z rodziną. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć mundurowym dlaczego nie zatrzymał się a następnie uciekał. Badanie alkomatem nie potwierdziło również, żeby znajdował się on pod wpływem alkoholu. Obecnie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

(fot. lublin112)
2014-08-23 11:39:57

2 komentarze

  1. Pewnie zobaczył białą MYSZ i dlatego uciekał;-);-);-)

Z kraju

Polityka i społeczeństwo