Rondo przy Makro: Trzy zdarzenia w ciągu kilkunastu godzin

Po raz kolejny na rondzie przy Makro interweniowały służby ratunkowe. W ciągu kilkunastu godzin trzykrotnie zderzyły się tam pojazdy.

Nie ma tygodnia, by na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Krańcowej w Lublinie nie dochodziło, do mniej lub bardziej poważnych, zdarzeń drogowych. Rzadko również bywa tak, aby jednego dnia było ich kilka. W poniedziałek trzykrotnie kierowcy nie dostosowali się do oznakowania. Zaczęło się rano, kiedy niegroźnie zderzyły się dwa samochody osobowe. Z kolei po południu i wieczorem, musiały już interweniować służby ratunkowe.

Około godziny 13:40 zderzyły się tam volvo i toyota. Jak nas poinformowano, kierująca toyotą kobieta, jadąc od strony zamku, wjeżdżając na skrzyżowanie zignorowała znak STOP. Tym samym wymusiła pierwszeństwo przejazdu na opuszczającym rondo volvo. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Z kolei około godziny 18:30 tym razem po drugiej stronie ronda, bmw zderzyło się z renaultem. Z ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierowca bmw jadąc od strony Świdnika, także zignorował znaki drogowe i wymusił pierwszeństwo na opuszczającym rondo renaulcie. Tym razem skończyło się poważniej, gdyż do szpitala została przetransportowana pasażerka z poszkodowanego pojazdu. W obu przypadkach kierowcy byli trzeźwi.

(fot. lublin112)
2016-03-21 22:02:12

Zobacz również

43 komentarze

 1. Jedno jest pewne, na rondzie powinny być zamontowane kamery.

 2. to jest jedno z najprostszych rond w Lublinie.

 3. znowu baba za kierownica?

 4. mieszkaniec lublina

  Ale po co ta spina proste rondo ustap pierwszenstwa zartrzymujesz sie patrzysz wolne to mozesz jechac jezdzie cos to stoj ciulu i poczekaj bo spowodujesz kolizje lub wypadek i wlodarze miasta nie stawiajcie tam sygnalizatora swietlnego bo to zakorkuje pol miasta gdyz po tym rondzie cisnie caly tranzyt na wschod badz w druga strone

 5. snopowiązałka atomowa

  Postawić funkcjonariuszy na każdym znaku STOP i w kilka dni dziura budżetowa i bezpieczeństwo poprawią się nie do poznania.

 6. Za umyślne spowodowanie wypadku czy kolizji powinny być kilkutysięczne kary. W warunkach recydywy zatrzymywać prawo jazdy. Z chamami trzeba ostro bo nas pozabijają na rondach. Znak stop nie podlega dyskusji.

 7. Przynajmniej korków nie będzie 🙂

 8. Przydałoby się na tym rondzie lepsze oznakowanie a przede wszystkim odnowiona nawierzchnia i dobrze widoczne pasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. To jest właśnie przez światła. Zobaczcie że jak światła są wyłączone to ludzie nie wiedzą jak jechać – światła myślą już za kierowców.
  Poza tym na tym rondzie trzepią się na potęgę ale to „rondo” na Krochmalnej jest nazywane rondem blacharzy… a to?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8214zł 0.04%
  • GBP 5.2883zł -0.25%
  • EUR 4.5442zł -0.13%
  • CHF 4.1486zł -0.23%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia