Rolnicy zablokowali kolejne drogi w naszym regionie. Planowane są następne protesty

Już nie tylko blokada na obwodnicy w Radzyniu Podlaskim ale także kolejne rolnicze protesty utrudniają ruch po drogach naszego regionu. Planowane są jeszcze następne blokady dróg.

Od czwartku trwa protest rolników na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 19 i 63 w Radzyniu Podlaskim. Kilkadziesiąt osób dzień i noc blokuje przejazd za pomocą ustawionych na jezdni ciągników. Protestujący nie zamierzają opuścić skrzyżowania, tłumacząc że pozostaną tu aż do skutku. Gdy jedni odchodzą żeby wykonać niezbędne prace w swoich gospodarstwach są zmieniani przez innych. Jak nam wyjaśniali -Wiemy ze część kierowców może nam mieć za złe, że przez nasz protest muszą jeździć innymi drogami, jednak nasza sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Większość ma kredyty do spłacenia, za które został kupiony sprzęt, a doszło do tego, że nie mamy z czego ich spłacać. Powodem jest brak opłacalności produkcji do czego doprowadziło wiele czynników, m.in. rosyjskie embargo na polską żywność- tłumaczył nam jeden z protestujących. Inni dodawali, ze wszystkiemu winien jest rząd, który nie reaguje na pogarszająca się z miesiąca na miesiąc sytuację w rolnictwie.

Tymczasem w sobotę rolnicy zablokowali kolejne drogi w naszym regionie. Jest to krajowa dwójka w Międzyrzecu Podlaskim, gdzie kilkudziesięciu rolników również przy pomocy ciągników blokuje przejazd ta jedną z ważniejszych tras w naszym województwie. Jak zapowiedzieli protestujący, są już tak zdesperowani, że z pewnością pozostaną w tym miejscu aż rząd zdecyduje się na jakąś reakcję żeby poprawić sytuację w polskim rolnictwie. Na dzień dzisiejszy zaplanowali że pozostaną w tym miejscu do środy lub czwartku, Jednak termin ten może zostać wydłużony. Policja kieruje ruch na objazdy.

Grupa protestujących rolników pojawiła się także na drodze wojewódzkiej nr 815 w miejscowości Jabłoń, pomiędzy Wisznicami a Parczewem. Tutaj także z obu stron trasy policjanci kierują ruch na objazdy lokalnymi drogami. Wciąż nie ma zaś decyzji co do kolejnej blokady, która to miała spowodować spore zamieszanie w okolicach Lublina. Od kilku dni ustalane są szczegóły dotyczące blokady drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna. Protestujący jako miejsce wybrali Łuszczów, co może się skończyć olbrzymimi korkami na tej niezwykle uczęszczanej trasie.

(fot IleDzisiaj, grafika lublin112)
2015-02-07 17:47:59

24 komentarze

  1. Blokować Warszawę, a nie drogi u siebie to wam nic nie da. Tylko sobie krzywdę robicie. To tak samo jak ja z kilkoma sąsiadami zablokował bym wyjazd ze swojego osiedla. Komu bym zrobił krzywdę? Na Warszawę i niech się martwią jak do pracy dojechać.Tam jeden dzień blokad zrobi więcej niż tu wasze blokowanie i marznięcie przez miesiąc. Szkoda waszego zdrowia .Źle się robi wszędzie, w każdej grupie zawodowej. Wczoraj w tv mówili o wolnych kwotach podatkowych, u nas 3tys z kawałkiem a w normalnym kraju europejskim 20tys zł i więcej ale kogo to obchodzi. Biedny ma gówno a i tak od gówna musi oddać państwu część. ale kogo to obchodzi. Pozdrawiam.

    • Płacę ZUS i też mam kredyty.

      Tak, tylko żeby jechać na Warszawę trzeba być trzeźwym, mieć ważne (albo w ogóle mieć) prawo jazdy, ubezpieczenie i przegląd na (sprawny) ciągnik. No i nie każdy ciągnik dojedzie tyle kilometrów na chrzczonej ukraińskiej ropie i z tablicą rejestracyjną od wueski.

  2. moim zdaniem to za mało rząd polski do takiej skrajniej biedy już doprowadź ze ludzie z mieszkań sprzedają co się da by przeżyć znam takie osoby osobiście a kiedyś tyle odkładali by coś się dorobić tylko po to by przez takie złodziejskie rządy jedni odchodzą nowi pazerniejsi przychodzą ograbić ludzi już z reszty bo już sami nie maja co kraść w tym rządzie rozkradli wysprzedawali za łapówki wszystko co mogli a biedny człowiek co ma zrobić kraść nawet nie ma co bo i głupi złom jaki zbierali kiedyś wyzbierany jest cały nic już ludziom nie pozostaje tylko zrobić ze złodziejami i tym prawem niby sprawiedliwym ale dla bogatych raz na zawsze porządek i ruszyć na ta cholerna warszawę i domagać tego co każdemu się należny może znajdzie się ktoś mądry zdesperowany cala sytuacja i ludzi poprowadzi po ich prawa itd. a nie jak to do tej pory pokazują jak to ludziom dobrze po sondażach ale czyichś kto i na kim je przeprowadza telewizja itd, tez piszą co im ci z rządu każą a ludzie dzieciom nie maja co dać jeść co ugotować bo z czego pozdrawiam i wybaczcie ale w….. mnie to wszystko już co w Polsce się dzieje sorki ale nie wszystko mi dokładnie na polski tłumaczy

  3. Jako przedsiębiorca rozwożący towar po woj. lubelskim i dająca moim kierowcom w kość blokada Radzynia, oznajmiam iż w żniwa organizuję darmowego grilla pod 3’ma największymi skupami zbóż w okolicy. Będzie trwał 72 godziny. Napoje, Perła, kiełbaski, dla każdego który przyjedzie swoim samochodem i ustawi się w kolejce będzie wszystko za darmo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu