Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Rolnicy szykują kolejny protest. Tym razem na drodze krajowej nr 17 w Piaskach

Dwa dni ma trwać protest rolników na drodze krajowej nr 17 w Piaskach. Tym razem jest to oddolna inicjatywa samych rolników a nie zrzeszających je organizacji.

We wtorek o godzinie 11 w Piaskach rozpocznie się protest rolników. Został on zaplanowany na drodze krajowej nr 17 Lublin – Zamość. Uczestnicy pikiety zapowiedzieli, że ustawią ciągniki na jednym pasie jezdni, na odcinku od ronda w stronę wyjazdu z miejscowości w kierunku Krasnegostawu.

Jak nam przekazano, za protestem nie stoi żadna organizacja. Organizatorem jest osoba prywatna z powiatu hrubieszowskiego. Zgromadzenie ma być pokojowe i potrwa 31 godzin, dokładnie do godziny 18 w środę.

W związku z protestem, będą występowały utrudnienia w ruchu drogowym. Jak wyjaśnia nam st.asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, zgromadzenie będzie zabezpieczane przez funkcjonariuszy. Ich zadaniem będzie czuwanie nad bezpieczeństwem osób podróżujących oraz uczestników pikiety.

Zgodnie z planem rolnicy mają blokować tylko jeden pas jezdni. Wówczas pojazdy będą przepuszczane wahadłowo. Gdyby jednak droga została zablokowana, wprowadzone zostaną objazdy.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

29 komentarzy

 1. Banda patusów

 2. Chyba dobrze się im wiedzie, skoro mają czas i kasę na przyjazd z Hrubieszowa tylko po to, aby uprzykrzyć ludziom życie. Może by się wybrać do tego Hrubieszowa i zablokować wjazd na posesję tego geniusza?
  Won protestować na Żoliborz, lub Wiejską w Warszawie jak wam źle. Dzięki takim akcjom, będę starał się wybierać produkty zagraniczne.

  • Tobie też się widocznie dobrze wiedzie jak chcesz płacić za ukraiński chleb 15 zł i jaka 5

 3. ZSL/PSL - ZAWSZE PROROSYJSKI

  kabaret – „Został on zaplanowany” vs”…za protestem nie stoi żadna organizacja”
  PS – ILE ZBOŻA KUPIŁ OD UKRÓW WALDEK PAWLAK ? Do obecnej chwili ZERO ODPOWIEDZI !!!

  • Właśnie po tym widać że jest kabaret na górze bo przed kamera łbów sobie mało nie pourywaja a już poza kamera Kowalczyk stosuje rozwiązania by Pawlak dalej mógł kupować z ukrainy . „Polskie młyny” stworzone przez komunistycznych kacyków maja się dobrze i zboza z ukrainy kupują a Waldek Pawlak dostał stołek prezesa by nad tym układem panował .

 4. Może zacznijcie kontrolować rolników bo pryskają tym samym co Ukraińcy gmina Fajsławice zapraszam na kontrol.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo