Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Decyzja prokuratury po zabójstwie 16-latka wzburzyła mieszkańców. Są jednak zarzuty dla biorącej udział w zdarzeniu dziewczyny

Tłumy młodzieży oraz mieszkańców wzięły udział w uroczystościach pogrzebowych zamordowanego w Zamościu 16-letniego Eryka. Prokuratura zdecydowała o przedstawieniu zarzutów również nastolatce, która była obecna przy jego pobiciu.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu przedstawiła zarzuty czwartej z osób, która brała udział w zdarzeniu, w wyniku którego życie stracił 16-letni Eryk. Jak już informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu śledczy przesłuchali trzech nastolatków. 17-letni Daniel G. odpowie za pobicie i zabójstwo, dwóch 16-latków zaś za pobicie. Zastosowano wobec nich również środki zapobiegawcze, starszy trafił do tymczasowego aresztu, młodsi do schroniska dla nieletnich.

Na wolności i bez zarzutów pozostała zaś 16-letnia Gabriela P. Wzburzyło to zarówno znajomych ofiary, jak też mieszkańców. Wiele osób wskazywało, że to dziewczyna miała stać za atakiem na Eryka. Niektórzy sugerowali, iż namówiła swoich kolegów do jego pobicia. Prokuratura podkreślała jednak, że postępowanie w tej sprawie się toczy, zabezpieczone zostały telefony zatrzymanych, a analiza znajdujących się w nich treści może mieć znaczące znaczenie dla śledztwa.

Dziś 16-latka usłyszała zarzut pomocnictwa do udziału w pobiciu. Jednocześnie prokuratura skierowała do sądu wniosek o umieszczenie jej w schronisku dla nieletnich. Ma być on rozpatrzony jutro.

W poniedziałek na Cmentarzu Parafialnym w Zamościu odbyły się uroczystości pogrzebowe 16-letniego Eryka. Na ostatnim pożegnaniu chłopca pojawiły się tłumy młodzieży oraz mieszkańców miasta i miejscowości, z której pochodził zamordowany nastolatek.

(fot. Polsat News)

41 komentarzy

  1. Maja show zzzz zamoscia,,gdzie byliście jak go kopali ,bractwo

  2. sprawidliwość

    nie zgadzam się by łożyć na patologię 500+ ile ten rząd nieudaczników pogrąży ten kraj do reszty każdy kolejny rząd gorszy

  3. No raczej nie tylko była obecna ale ich do tego nakłoniła a to samo w sobie jest przestępstwem.

  4. Owszem kraj loży 500+ ale też nie uważam że wszyscy co dostają dofinansowanie są patologią bo swojej rodziny za takową nie uważam ponieważ na codzien z żoną pracujemy ponad etat bo tak państwo od nas wymaga, dziecko jest dopilnowane i rozwija się w żłobku a ten dodatek umożliwia wsparcie w finansowaniu no. Żłobka lub dodatkowych zajęć ( logopedyczne, dogoterapia, sensoryka itp. ) ale też zgodzę się że często osoby z problemami wykorzystują te finanse i przepuszczają bardzo często na alkohol i inne rzeczy nie związane z rozwojem dziecka np. zajęcia językowe, kolonie, ferie, sporty. IE można jednoznacznie określać takich wsparć finansowych tylko trzeba położyć na to większe dopilnowanie i weryfikację co tak naprawdę większość rodzin finansuje z tych pieniędzy. Ale przede wszystkim informacje opisane przez redakcję nie są w żaden sposób związane z 500+ i dające strefę do takowej dyskusji ale jestem pewien że pan/pani jak będą mieli dziecko to też będą chcieli skorzystać z takiego dodatki do domowego budżetu. Bardziej trzeba skupić się jak prawidłowo każdy obywatel może zrobić żeby nie dochodziło do takich sytuacji bo zbrodniajaka zadziała się to jest pokłosie co dzieje się w szkole, w miejscach rekreacji i na co nie zwraca się uwagi i przechodzi obojętnie obok problemu.

  5. Masz pieniądze nie siedzisz proste.