Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Rok bezwzględnego więzienia za atak na Nigeryjczyka w centrum Lublina

Dzisiaj przed lubelskim sądem zapadł wyrok w sprawie znieważenia i uderzenia w twarz obywatela Nigerii. Zdarzenie miało miejsce w lipcu tego roku na deptaku.

We wtorek przed lubelskim sądem stanął 26-letni Kazimierz R., oskarżony o zaatakowanie latem na lubelskim deptaku obywatela Nigerii. Mężczyzna odpowiadał za uderzenie pokrzywdzonego w twarz oraz jego publiczne znieważenie. Sędzia nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego i przychylając się do złożonego wniosku, skazał go na karę roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Dodatkowo Kazimierz R. musi zapłacić Nigeryjczykowi nawiązkę w kwocie 1300 złotych.

Do zdarzenia, za które mężczyzna został skazany doszło w połowie lipca br na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Do idącego Nigeryjczyka podeszło dwóch mężczyzn, jeden z nich zaczął go wyzywać słowami wulgarnymi określając kolor jego skóry. Następnie dwukrotnie uderzył go pięścią w twarz. Po wszystkim napastnik usiłował uciec, jednak został zatrzymany przez jednego ze świadków. Na szarpaninę zareagowali także przebywający w ratuszu strażnicy miejscy. Kazimierz R. został przekazany następnie przybyłym na miejsce policjantom.

W trakcie dochodzenia mężczyzna przyznał się do winy. Przedstawiono mu zarzuty dyskryminacji, czyli stosowania przemocy wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej lub rasowej oraz rasizmu, czyli publicznego znieważenia. Dzisiejszy wyrok nie jest prawomocny.

2015-11-17 16:47:26
(fot. ilustr. pixabay.com)

33 komentarze

  1. a jak murzyn czyli czarny asfalt nazwie Cie białasem to ile lat dostanie???

  2. co by powiedzial na to Pan Adolf H.