Zabili i zakopali swoje nowo narodzone dziecko. Trafili do aresztu, grozi im dożywocie

Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie przedstawiła dwóm osobom z Ornatowic zarzut zabójstwa noworodka. Oboje nie przyznają się do winy, trafili do aresztu.

Przed kilkoma dniami Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie przedstawiła 27-letniej Dominice G. i jej konkubentowi 26-letniemu Jarosławowi B. zarzut zabójstwa noworodka. Ich wspólne dziecko urodziło się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, po czym zostało zakopane na terenie gospodarstwa. Jak się okazało, dziewczynka żyła przez kilka godzin, po czym najprawdopodobniej w wyniku wychłodzenie organizmu i braku pożywienia zmarła. Nie jest także wykluczone, że w momencie gdy była przysypywana ziemią, jeszcze żyła. Sąd Rejonowy w Hrubieszowie wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu rodziców dziewczynki.

Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pod koniec grudnia ub. r. odwiedzili oni jedną z mieszkanek Ornatowic w gminie Grabowiec. Okazało się, że kobieta choć jeszcze nie tak dawno była w ciąży, urodziła. Nigdzie nie było jednak dziecka. Podejrzewając, że pomimo zaawansowanej ciąży mogła ona dokonać nielegalnej aborcji, bądź też dziecku mogła stać się krzywda, powiadomiona została policja. Następnego dnia dokonano szokującego odkrycia. W zabudowaniach gospodarczych, ok. 40 cm pod ziemią, znajdowały się zwłoki dziecka.

Kobieta tłumaczyła śledczym, że poroniła. Ponieważ wstępne oględziny ciała noworodka nie wykazały zewnętrznych obrażeń, początkowo nie było podstaw do stawiania 26-latce jakichkolwiek zarzutów. Śledczy oczekiwali na wyniki sekcji zwłok, która miała określić dokładną przyczynę śmierci dziewczynki. Gdy przed tygodniem do prokuratury w Hrubieszowie wpłynęła kompletna dokumentacja medyczna w tej sprawie, okazało się, że dziecko urodziło się żywe. Co więcej, było prawidłowo rozwinięte. Biegli uznali, że noworodek zmarł w wyniku niewydolności krążeniowo-oddechowej. Do śmierci przyczynić się mógł brak opieki nad dzieckiem a także uduszenie.

Oskarżonym grozi dożywocie. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

(fot. policja)
2016-04-27 10:00:59

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Dalej zakazywać aborcji. Dzieci szukajcie na tamtym świecie.

  • „dama pik” co ty piszesz przecież tu chodzi o niewinne dziecko,co aborcja ma z tym wspólnego. na przyszłość zastanów się zanim coś opublikujesz, a swoją drogą to też bym ich zakopali żywcem poco takich utrzymywać

   • Rechotnik prasowy zwyczajny

    Miły „pytajniku” – prawo do aborcji ma tyle do żywego dziecka, że wtedy gdy Matka Polka zachodzi, to w Polsce nie może legalnie „wrócić” wtedy gdy tego dziecka z różnych przyczyn nie chce urodzić.
    I gdyby do Ustawy antyaborcyjnej nie mieszał się konkordatowy kler byłaby ona już dawno zmieniona na tyle, że niechciane dzieci nie byłyby wyrzucane na śmietniki, czy jak w tym wypadku zakopywane żywcem – usuwane byłyby wtedy kiedy plemnik zaledwie by przedostał się z jaj Ojca Polaka, do do jaja takiej Matki Polki.

    • Ta kobieta mogła urodzić w szpitalu, i tam to dziecko zostawić zrzekając się praw rodzicielskich i dziecko znalazło by kochający dom.

     • Dokładnie, szklanka wody – zamiast, środki antykoncepcyjne, podwiązanie jajowodów, pigułka po a jak jednak donosi tą ciążę to kobieta może dziecko zostawić w szpitalu, są adopcje ze wskazaniem, okna życia. Aborcja nie jest metodą antykoncepcyjną. Tak jak zabijanie noworodka. Można to załatwić inaczej ale trzeba mieć jakieś zasady i trochę rozumu.

    • Rechotnik myślisz,że ta szmata poszłaby odpowiednio wcześnie na aborcję ? Myślę, że nie. Poszłaby w 7-8 miesiącu. Konkubent i wszystko jasne.

   • Jeżeli aborcja byłaby legalna to na świat niemusialoby przychodzić na świat niechciane i uduszone

    • Akurat taki patol odpowiednio wcześnie by poszedł na aborcję, marzenia. Taka idiotka, która była wysoko w ciąży, wszyscy to widzieli i myślała, że coś się ukryje, śmieszne.
     Maa prawie bronisz tej kobiety a moim zdaniem większość patoli i tak nie poszłaby na zabieg, bo nie ma chęci i czasu. Jak ktoś ma chęć to pójdzie po receptę po najtańsze tabletki antykoncepcyjne , koszt chyba ok.10 zł na miesiąc. Zakopałabym tych bydlaków żywcem, w więzieniu ich przytulą.

  • jakby dokonali aborcji to przecież by zabili te dziecko, a poza noworodki do adopcji „schodzą jak ciepłe bułeczki” i migusiem znalazło by się małżeństwo, które by chciało takie dziecko uznać jako swoje…. więc rozumu życze damo, bo lewactwo z Ciebie wyłazi…

  • Szkoda ze ciebie nie wyskrobała matka i na smietnik wyrzuciła albo zakopała pod płotem. Masz typowe lewackie myslenie. Żal.

 2. To nawet nie o chodzi o ustawy regulujące życie społeczeństwa, tylko o taką hmm… ludzkość.
  Jak to niedorzecznie brzmi w obliczy tak bezwzględnego bestialstwa.

  Mam nadzieję, że tym godnym potargania przez prąd katom zostanie wymierzony najwyższy wymiar kary i tym razem farmazony o niepoczytalności, tj. szoku poporodowym nie przejdą.

  Więcej nie napiszę, bo mnie HejtStop zaatakuje Polskim Wymiarem nieSprawiedliwości.

 3. „Dalej zakazywać aborcji. Dzieci szukajcie na tamtym świecie.”
  Przecież i tak zabili człowieka i mam nadzieję, że dostaną po 25lat. Legalna aborcja zdrowych dzieci to takie samo morderstwo człowieka. Więc pusta damo puknij się w pusty cymbał i ciesz się, że takiego matoła jak ty rodzicie nie podali aborcji!
  Mogli oddać do okna życia zamiast zakopać na podwórku! Takie utrzymanie bydła przez 25 lat też kosztuje, do ciężkich robót i niech wszytko co zarobią przekazać na ośrodki utrzymujące dzieci porzucone!

  • Marysia nie zawsze dziewica

   Czyli po twojemu myśląc „vv” – zamiast pozwolić usuwać z różnych powodów niechciane ciąże, należy budować nowe ośrodki dla porzuconych dzieci i wieszać wyrodne Matki Polki, które nie miały szans pojechać za granicę by legalnie je usunąć wtedy kiedy były tylko zlepkiem dzielących się tkanek?
   A może „konkordatowi pośrednicy Boga” zechcieliby wziąć każde niechciane dziecko do swoich rezydencji i bezstresowo wychowywać ze 30 lat?

  • Ostatnio jakaś próbowała oddać dzieci, skończyła we wszystkich możliwych mediach i na policji.
   Taka prawda, że w Polsce nikt nikomu nie pomoże po urodzeniu dziecka. Jak sam głodujesz i nie masz co zjeść, to jak masz wyżywić dziecko, przewijać itp.?

   • No właśnie z tym bezkarnym dodawaniem dzieci tak właśnie jest.
    Nikt mi nie powie że jak kobieta zaniesie dziecko do okna zycia to nikt jej nie zapyta dlaczego.
    Zaraz jest zatrzymaj,pomożemy a na czym się kończy? A co jeśli kobieta po prostu nie chce tego dziecka to lepiej jak usunie „ten zlepek” czy …
    A to o tak indywidualna sprawa każdej kobiety i ona z tym będzie żyć.!

 4. Należy uświadamiać patusów i ćwierć-inteligentów o związku pomiędzy bzykaniem i rozmnażaniem. Bo zdaje się że często młode Karyny i Sebiksy nie dostrzegają tej zależności.

 5. KONKUBENT + KONKUBINA = PATOLOGIA!!!.

  • Każdy nie zalegalizowany związek to konkubinat. A czy każdy związek partnerski bez ślubu to patologia? Bez przesady! To tylko tak brzydko nazywają.

 6. Przestańcie chlać i puszczać się na prawo i lewo a unikniecie niechcianej ciąży. Aborcja to nie antykoncepcja po fakcie. Przerywanie życia przed narodzeniem jak i po, jest morderstwem a dorabianie ideologi i kretyńskie komentarze to chyba osoby upośledzone umysłowo piszą- nie obrażając ludzi faktycznie chorych.

 7. Zielona wiosna

  Znam Dominikę G. osobiście od 20 lat i wiem że to nie ona zabiła te dziecko tylko konkubent. Była zmęczona po porodzie nie miała siły obronić dziecka wyrwał jej to dziecko i zakopał. Zastraszył ją że wsadzi ją za współudział jeżeli coś powie i dlatego jeszcze nie ma wyroku i nikt nie przyznaje się do winny. Ona kocha swoje dzieci. Wyprowadziła się zaraz po tragedi, złożyła pozew o alimenty. Tym bardziej że konkubent znęcał się nad nią i dziećmi. Dzieci nawet nie chciały z nim rozmawiać ani zbliżać się do niego. Dziewczyna miała ciężko gdyby ten ostatni raz będąc w ciąży była u mamy i nie wróciła z nim do tego by nie doszło. Wróciła tylko dlatego że kocha dzieci bo chciała żeby miała i mamę i tatę. A on zabił im siostrę i swoją córkę. Dośka jestem z Tobą myślami bo znam prawdę i wiem że jesteś nie winna.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!