690 680 960

Rozpoczynają się Lubelskie Dni Informatyki

Przypominamy, że dzisiaj w Lublinie odbędzie się konferencja w ramach Lubelskich Dni Informatyki. Dla uczestników przygotowano wiele interesujących prelekcji na tematy związane z branżą IT. Będą też czekały oferty pracy.

Lubelskie Dni Informatyki to największa we wschodniej Polsce bezpłatna konferencja z branży IT. Skierowana jest głównie do społeczności akademickiej, programistów, specjalistów oraz entuzjastów IT, pragnących poszerzyć swoje horyzonty w zakresie technologii oraz spotkać się z osobami o podobnej pasji. Co roku uczestnicy mogą brać udział w licznych prelekcjach na temat nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które efektywnie wzbogacają zainteresowanych o dodatkową wiedzę w obszarze IT.

Podczas dziewiątej już edycji Lubelskich Dni Informatyki organizatorzy postawili nacisk na temat technologii przyszłości. Uczestnicy będą mogli wysłuchać interesujących prelekcji dotyczących m.in. grafenu, jako polskiego potencjału technologicznego czy tematyki Business Intelligence. Na osoby interesujące się inżynierią mechaniczną, będą czekać specjaliści z zakresu automatyki i robotyki oraz mechatroniki, którzy zaprezentują drony i drukarki 3D. Poruszone także będą tematy związane z technologią wirtualnej rzeczywistości, rozwiązaniami chmurowymi czy zarządzaniem projektami. Równolegle, obok prelekcji na auli głównej, przewidziane są warsztaty w trzech salach pobocznych, mających szkolić uczestników w określonych technologiach.

Ponadto nowością w konferencji jest zorganizowanie tzw. Giełdy Pracy. Osoby poszukujące pracy w branży IT mają doskonałą okazję do rozmowy z przedstawicielami firm informatycznych oraz zostawienia im swojego CV. Potencjalni pracodawcy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące warunków pracy w swojej firmie oraz przedstawią wymagania stawiane pracownikowi.

Dla najbardziej aktywnych uczestników konferencji oraz osób biorących udział w konkursach, prowadzonych przez organizatorów i partnerów wydarzenia, przewidziane jest wiele nagród. W zeszłym roku jak i w obecnym, gospodarzem oraz współorganizatorem imprezy jest Lubelski Park Naukowo – Technologiczny.

– Jest wiele konferencji IT, jednak ta wyróżnia się na tle innych poprzez świetnie dobraną treść, dopasowanie tematów do aktualnych trendów oraz prelegentów, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem i dorobkiem zawodowym. Lubelskie Dni Informatyki to doskonałe miejsce na promocję swojej firmy i pozyskanie nowych pracowników, o czym przekonaliśmy się w poprzednich edycjach konferencji. Wiedza, doświadczenie, innowacyjność – wszystko w jednym miejscu – wyjaśnia Piotr Pietras, Head of Delivery firmy Edge One Solutions, która jest Sponsorem Diamentowym wydarzenia.

Lubelskie Dni Informatyki organizowane są przez Grupę KUL.NET oraz Koło Naukowe Informatyków, działające przy Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wydarzenie rozpocznie się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3 o godzinie 9. Od godziny 11 będą odbywały się prelekcje zaproszonych gości. Całość ma potrwać do godziny 16:45.


Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(fot. lublin112)
2016-04-27 08:30:28

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas