Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

„Retro Games” , czyli jak się grało na konsolach Pegasus, Nintendo czy komputerach Commodore

Wiele osób z pewnością pamięta lata 90, kiedy to tak dzisiaj powszechne komputery i konsole były marzeniem każdego nastolatka. Czasy konsol Pegasus, Nintendo czy komputerów Commodore można sobie przypomnieć w jednej z lubelskich galerii handlowych.

Wydarzenie, które w piątek rozpoczęło się w Atrium Felicity w Lublinie, zostało podzielone na kilka stref. Wśród nich pokój retro, czyli typowy pokój amatora gier z lat 90., a w nim konsole Nintendo i Pegasus oraz komputery Amiga i Commodore, podłączone do ekranów telewizorów kineskopowych. W strefie automatów Arcade zorganizowano rozgrywkę m.in. w Metal Slug, Mario Brosa, Donkey Kinga czy Contra. Są też strefy z flipperami i komputerami z lat 90. Strefa chillout to czas na odpoczynek, ale i rywalizację – automat ARCADE z ogromnym ekranem umożliwia emocjonujące pojedynki w Pacmana.

Uczestnikom wydarzenia „Retro Games” towarzyszą youtuberzy: Kubson i Mandzio. Mandzio, działający na YouTubie od 2006, to miłośnik gier indie obdarzony ciętym i inteligentnym dowcipem. Swój kanał rozwija od kilku lat i może pochwalić się liczbą
ponad 1,5 mln subskrybentów. Pierwotnie poświęcony on był Minecraftowi, ale od dłuższego czasu prezentuje tam niezależne produkcje. Kubson to obdarzony charyzmą i poczuciem humoru YouTuber, którego gamingowy kanał obserwuje ponad 450 tysięcy osób. Do jego osiągnięć należy zwycięstwo na zawodach GTX Challenge, gdzie reprezentował Polskę z dwoma innymi twórcami.

Fani gier mogą porozmawiać z gwiazdami YouTube’a czy zrobić sobie z nimi zdjęcie. Nie brakuje też wspólnego grania oraz konkursów z nagrodami. Wydarzenie „Retro Games w Atrium Felicity” potrwa do soboty. W atrakcjach, które są bezpłatne, można brać udział w
godzinach od 09:00 do 21:00.

66

2018-05-11 18:38:52

5 komentarzy

 1. Wydarzenie w Atrium Felicity począwszy od 11 maja (od dzisiaj), a artukuł dodany o godzinie 18:38…

  Dzisiaj od rana pojawiły się dwa artykuły dotyczące zdarzeń z 10 maja:

  http://www.lublin112.pl/jechal-bez-uprawnien-doprowadzil-czolowego-zderzenia/

  http://www.lublin112.pl/przyjechal-motorowerem-piwo-mial-ponad-25-promila/

  Natomiast artykuł dotyczący Retro Games pojawia się na 2 godziny i niecałe 22 minuty przed zamknięciem Atrium…

  Delikatnie mówiąc niezła obsuwa.

 2. Pegasus to podróbka konsol Nintendo a nie coś zupełnie innego.

 3. He he stare dobre czasy Amiga sensible ahhh ale nie dam rady szkoda że w ten weekend 🙁

 4. Nie tup tak bo się nie wgra ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo