Jechał bez uprawnień, doprowadził do czołowego zderzenia

Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Jak się okazało sprawca zdarzenia nie posadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 22 na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Łucka, na trasie Lublin – Lubartów.

Policjanci lubartowskiej drogówki ustalili na miejscu, że kierujący pojazdem marki Audi, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z oplem.

Kierujący biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi. Okazało się, że sprawca kolizji nie posiadał uprawnień do kierowania.

20-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień został ukarany mandatem karnym.

2018-05-11 09:59:36
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Jeśli sprawca tylko przy sobie nie miał prawka, to ukaranie mandatem może zakończyć sprawę, ale jeśli ich w życiu nie posiadał to ciśnie się pytanie: „Czyim synem Waść, jesteś”.

  • Ale o co chodzi
   Kara za jazdę bez uprawnień to właśnie grzywna. Przy recydywie zakaz prowadzenia pojazdów. Nie był pijany, nie miał zakazu, to właśnie taką kara mu się należała.

   Za to co innego odpowiedzialność cywilna. Za odszkodowanie wypłacone poszkodowanemu ubezpieczyciel sprawcy nieposiadajacego uprawnień rozliczy tego drugiego co do grosza.

   • Mieszczuch w adidaskach

    Art. 94 § 1 Kodeksu wykroczeń: „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze grzywny”
    W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
    Sądowa grzywna to mniej więcej do 5 tyś zł. Mandat około 500 zł. Ale jeśli nie było poszkodowanych zdrowotnie w wypadku.

    • W praktyce przy pierwszym przyłapaniu nic nie robią, nawet jak spowodujesz kolizję, bo się Policji nie chce wycierać korytarzy sądowych i po prostu piszą „pińcet minus” i do domu.

   • Tutaj masz przykład działań z Lubartowskiej drogówki https://lubartow24.pl/informacje/lokalne/111971/nietrzezwi-kierujacy-zatrzymani-dzieki-obywatelskiej-postawie/ Jak myślisz czy temu z zakazem prowaszenia pojazdow odholowanio pojazd?, otóż nie. Pewnie jeszcze tej samej nocy jeździł hehe albo ostatnio w Lubartowie też pisali na lublin112 złapali auto oddali a rano ten samo na słupie na przejściu dla pieszych siedział 3.5 promila. I tak samo ten jeździ bez uprawnień 500 dostał i zaraz kolejnego szrota za 500 kupi i dalej będzie jeździł. To nie jest sama jazda bez uprawnień. On przecież spowodował zagrożenie na drodze doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów. Tu powinien być sąd oraz odholowania pojazdu gdyż z tego co wiem nie było w środku z nim osoby która mogłaby przejąć auto a dojechanie takiej osoby i oddanie jej pojazdu jest niezgodne z Art 130a prd

    • Ale dlaczego opisujesz sprawę przestępstwa zagrożonego karą bezwzględnego pozbawienia wolności w artykule dotyczącym wykroczenia zagrożonego… grzywną?
     Nie potrafisz zrozumieć, że jazda po pijaku to już występek, a spowodowanie kolizji i jazda bez uprawnień to tylko wykroczenie (niezagrożone nawet karą aresztu)?

     • Kubuś czytaj ze zrozumieniem: Opisałem przykładowe działania lubartowskiej drogówki, która swoim postępowaniem wręcz zaprasza pijanych i bez uprawnień na powiat lubartowski.Tym samym opisałem ogólnie sytuacje z ostatnich artykułów zawartych na portalach. W lubartowskim jak widać po ostatnich artykułach jak złapią Cie po alkoholu, nawet jak masz zakaz prowadzenia pojazdów to samochodu nie odholowują, potem ten sam człowiek kilka godzin później tym samym autem o mało nie doprowadza do tragedii, kończąc swoje harce na latarni. Teraz ten z tego artykułu doprowadził do czołowego zderzenia się pojazdów, znowu o włos od tragedii, nie miał uprawnień i tylko mandat?! i jeszcze też auto grzecznie oddane pomimo braku osoby znajdującej się w pojeździe i posiadającej uprawnienie do kierowania tym pojazdem?! To są kpiny poprostu. Mandat to można dać osobie bez uprawnień złapanej przy okazji kontroli drogowej ale wtedy też obligatoryjne odholowanie z art 130a prd jest., ale przy takim zagrożeniu tylko mandat to nie dziwie się że komentujący twierdzą że to jakaś szycha poprostu była a policji nie chce się w kajecie za dużo pisać…

    • A co powiesz o lubelskiej drogowce i gosciu, który zabił motorowerzystę jadąc bez uprawnień? Pewnie dostałeś 300 kredytu w Lubartowie i teraz piszesz jaka to miejscowa policja jest „be”.

  • Po co egzaminy , jakieś dziwne kursy w „L” , zdjęcia , opłaty za PJ , wydział komunikacji itp pierdoły . Wystarczy mieć 500+ przy sobie i można jeżdzić . W razie „w” nawet kajdanek ci nie założą , a jeszcze do szpitala odwiozą i L-4 dadzą .

 2. Pewnie prawy i sprawiedliwy,,,….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online