690 680 960

Remontują kolejne przejazdy kolejowe w naszym regionie. Celem jest poprawa bezpieczeństwa (zdjęcia)

Na siedmiu przejazdach kolejowych zakończyły się już prace związane z ich modernizacją, na kolejnych wciąż są prowadzone. Oprócz montażu nowych urządzeń zapewniających większe bezpieczeństwo, poprawiona zostanie nawierzchnia.

Trwają prace na kolejnych przejazdach kolejowych w naszym regionie. Inwestycje, mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym realizuje PKP PLK. W województwie lubelskim modernizacja obejmuje 16 przejazdów a całkowity koszt przeprowadzenia prac wynosi 22,8 mln złotych.

Obecnie roboty prowadzone są w miejscowościach Wólka Kańska i Zalesie Kańskie na szlaku Trawniki – Rejowiec. Zakończono tam już prace budowlane, zabudowę sygnalizatorów drogowych i oświetlenia. W miejscowości Leopoldów na linii Łuków – Radom wymieniono jezdnię i tory. Kolejnym etapem będzie zabudowa urządzeń sygnalizacji przejazdowej. Na przejazdach w Łukowie, Świdrach i Sarnowie trwa montaż sygnalizacji.

Z kolei na siedmiu przejazdach na szlaku kolejowym Lublin – Dorohusk zakończyły się już prace. Kierowcy płynniej pokonują skrzyżowania po wymianie torów i nawierzchni dróg w Trawnikach, Zawadówce, Chełmie, oraz na dwóch przejazdach w Antoninie i dwóch kolejnych w Ludwinowie. Urządzenia sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej informują tam o nadjeżdżającym pociągu, zainstalowano też nowoczesne urządzenia kontroli sprzętu.

W przypadku usterki urządzeń, informacja o awarii natychmiast trafia do dyżurnego ruchu, który wprowadza ograniczenia prędkości pociągów i powiadamia serwis urządzeń. Przejazdy zyskały nowe, ledowe oświetlenie co ułatwia m.in. pieszym i rowerzystom poruszanie się po zmroku.

To nie jedyne przejazdy kolejowe w naszym regionie, jakie zostały, bądź też zostaną w najbliższym czasie zmodernizowane. Dodatkowe urządzenia zwiększające poziom bezpieczeństwa, a także nowa nawierzchnia pojawią się na szlakach kolejowych, które są przebudowywane. Mowa tu o trasie Warszawa – Lublin oraz Stalowa Wola Rozwadów – Lublin.

(fot. PKP PLK)

4 komentarze

  1. W Trawnikach na nowo wyremontowany przejeździe kolejowym codziennie jest awaria dzisiaj zapory podniesione a pociąg przejeżdża Uważajcie

  2. W Lublinie na ulicy Pid Gajem zamkneli przejazd. Sa gory ziemi i dzialkowicze przechodza przez te pryzmy i klna.

  3. A do Warszawy dalej przez Łuków.. i końca nie widać. Za to obietnic co nie miara…

  4. Zapomniałem dodać, ze to wszystko wina Tuska i peło!

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie