690 680 960

Remontują drogi, autobusy komunikacji miejskiej zmienią trasy

Trzy linie komunikacji miejskiej zmienią trasy na skutek prac związanych z przebudową dróg. Chodzi o inwestycje prowadzone w Kawce i Świdniku.

W tym tygodniu zmienione zostaną trasy trzech linii komunikacji miejskiej. Związane jest to z pracami prowadzonymi na drogach, przez które przejeżdżają autobusy. Od wtorku do czwartku, 5-7 października, skrócona zostanie trasa linii nr 44. Autobusy będą dojeżdżać tylko do przystanku Krasienin-Kolonia, z pominięciem przystanków na terenie miejscowości Kawka.

Utrudnienia w ruchu spowodowane są gruntowną przebudową drogi powiatowej łączącej Wólkę Krasienińską z drogą wojewódzką nr 809. Zakres prac obejmuje wymianę nawierzchni wraz z podbudową, ułożenie nowego chodnika dla pieszych i budowę odwodnienia całego ciągu drogowego. Do tego dochodzi oświetlenie trasy.

Z kolei we wtorek i w środę, 5 i 6 października, inną trasą pojadą autobusy linii nr 35 i 55. W tym przypadku przyczyną są prace drogowe związane z modernizacją ul. Okulickiego w Świdniku. Prowadzony jest tam remont nawierzchni, wymiana krawężników, sieci wodociągowej oraz remont kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Autobusy linii nr 35 w kierunku Felina pojadą przez ul. gen. Maczka, Kosynierów, Niepodległości do al. Lotników Polskich, w kierunku ul. Armii Krajowej: trasa nie ulegnie zmianie. Linia nr 55 ma kursować w kierunku Świdnik Helikopter przez ul. Kosynierów, Niepodległości i al. Lotników Polskich. W przeciwnym kierunku nie będzie żadnych zmian. Dodatkowo nie będą obsługiwane przystanki Gen. Okulickiego I 01 i Gen. Okulickiego II 01.

(fot. lublin112)

5 komentarzy

  1. Nooo tą remontują….. bo my płacimy podatek na paliwo a gaz juz po 3.30 zł !!! Choreeeee !!! Polak zarabia 1000 euro i płaci 6 zl za lite ropy ,Niemiec Szwed itd zarabia 3000 euro i płaci.po 7-8 zł.za.litr …. !!!!

    • Ponad 6zł/l ON to ja płaciłem za PO/PSL przy o połowę niższych zarobkach. A czyje to słowa, że teraz paliwo może być i po 7zł/l? Totalnie wybiórczą pamięć masz.

  2. Lublin112, ciekawe zdjecie. Irex nie ma linii 55 już ze 3 lata, a autobusu 5141 nie ma w Lublinie już rok… Tak, wiem, zdjęcie poglądowe.

  3. podatek:)..historia z Turowem to dobry wał aby kasę przelać na konta złodziei…zaj…sty pomysł!

  4. Po 3.30.gazu nigdy nie było człowieku

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku