Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Reklamowali Grupę Wagnera. Odpowiedzą za udział w działalności obcego wywiadu

Kilka dni temu do Sądu Okręgowego w Krakowie skierowany został akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Federacji Rosyjskiej, Andreiowi G. oraz Alexeyowi T., oskarżonym m.in. o branie udziału w działalności obcego wywiadu. Mężczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na terenie Warszawy. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Przeprowadzone w sprawie czynności procesowe dostarczyły śledczym obszernego materiału dowodowego. Obywatele Federacji Rosyjskiej w sierpniu 2023 r., w miejscach publicznych, na terenie Krakowa i Warszawy, rozklejali materiały zachęcające do zaciągu do zakazanej przez prawo międzynarodowe wojskowej służby najemnej działającej w ramach Grupy Wagnera. W toku śledztwa ujawniono, iż oskarżeni działali na terytorium Polski oraz innych europejskich państw.

– Przedstawione Rosjanom zarzuty dotyczą szpiegostwa, udziału w międzynarodowym związku o charakterze zbrojnym mającym na celu popełnianie przestępstw o charakterze terrorystycznym, prowadzenia zaciągu do zakazanej wojskowej służby najemnej oraz stosowania, używania lub propagowania symboli lub nazw wspierających agresję FR na Ukrainę. Sąd Rejonowy w Krakowie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Aktualnie mężczyźni przebywają w areszcie śledczym – informuje Jacek Dobrzyński rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Akt oskarżenia jest wynikiem postępowania przygotowawczego prowadzonego przez funkcjonariuszy ABW pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

(Źródło: ABW)

13 komentarzy

 1. Znowu przyszedł ten okropny spam RCB. Może za straszeniem pogodą też ruskie stoją? Kto się w końcu weźmie za te fikcyjne smsy? Ile to jeszcze będzie trwało?

  • a co ty taki obs ra ny jestes smsy ci szkodza?
   pisz do tuska niech ci wyłączy

  • Jak dostaniesz gradowinami po łbie i telefonie to inaczej będziesz ćwierkać.Ogłoszono alarm najwyższego 3-go stopnia.

   • Od kilku lat przychodzi ten spam i żadnego gradu, huraganu, trąby, podtopień, piorunów nie było!!! To jest specjalnie robione. Na mapach kataklizmy, a faktycznie jest piękna pogoda. Widzisz to czy nie?

  • Nie masz funkcji filtrowania numerów lub połączeń?

 2. Polscy posłowie utrzymywani z podatków polskich obywateli uchwalają ustawę, z której wynika, że za szpiegostwo można dostać karę ,, DO 10 lat pozbawienia wolności,,.

 3. A gdzie ta grupa Wagnera teraz jest??? Morawiecki mówił machając łapami, że stoją na granicy naszej, a nawet już kilku z tej grupy widziano w przygranicznym sklepie jak kupowali fajki i małpki. Tamtejsi ludzie mówili, że wyglądali groźnie ale byli kulturalni i powiedzieli spasiba i doswidania jak wychodzili że sklepu.

 4. Teraz ruskie każdego Polaka będą zamykać

 5. Narobią im na rzadko jak tym „skazanym” przez „sędzinę ” w Lublinie – swoich „sądy ” nie polskie nie skazują .
  Nie PO to Banderowiec został „mianowany” prekuratorem żeby Polakom żyło się lepiej – nie mówić .!!!!
  No ale wybiórcy chcieli nowe to mają !!!!>>>>

  • Przeczytaj kilka książek na temat współpracy czołowych pisowskich działaczy z kgb, gru… I przestań robić z siebie idiote. Ci wspierający ruskich przegrali wybory… wszystko Ci się już pomieszało.. przedawkowanie TVP Republika….?

 6. no w czym problem , jak najemne wojsko funkcjonuje nawet w USA

 7. Reklamowali Grupę Wagnera. Odpowiedzą za udział w działalności obcego wywiadu.BRAWO!

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport