690 680 960

Raport z granicy. Kolejne siłowe próby wejścia do Polski, po wtorkowym ataku migrantów 9 policjantów rannych

Zwiększył się bilans poszkodowanych policjantów po wtorkowym ataku migrantów na służby polskie. Jak informuje Policja Polska ostatecznie obrażeń ciała doznało 9 funkcjonariuszy oraz 2 strażników granicznych i żołnierz.

Wzrósł bilans policjantów poszkodowanych po wczorajszym ataku na służby polskie na przejściu granicznym w Kuźnicy. Jak przekazała wieczorem Policja Polska obrażeń ciała doznało 9 funkcjonariuszy. W wyniku starć uszkodzone zostało również wyposażenie mundurowych, między innymi tarcze, kaski i ochraniacze kończyn. Poszkodowanych zostało również 2 strażników granicznych oraz żołnierz.

Jak przekazał gen. insp. Jarosław Szymczyk obrażenia najciężej rannego policjanta w głowę nie zagrażają jego zdrowiu i życiu. Czuje się dobrze, jest w szpitalu.

– W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP i skąd rzucano w Polaków m.in. kamieniami, pojawili się białoruscy funkcjonariusze, którzy zachowywali się jakby zabezpieczali dowody w śledztwie. Wygląda to jak przygotowanie do akcji propagandowej przeciwko Polsce. Bardzo prawdopodobne, że Białoruś zacznie oskarżać władze Polski o rzekome zbrodnie – poinformował we wtorek wieczorem Stanisław Żaryn rzecznik ministra Koordynatora Służb Specjalnych.

Wczoraj odnotowano 161 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP. W godzinach wieczornych odnotowano również dwie siłowe próby przekroczenia granicy.

(fot. Policja Polska)

7 komentarzy

 1. I tak nie wejdą wiex po co ten cyrk ??????? POLSKA GÓRĄ !!!! 😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁😁

 2. Szkoda tylko naszych chłopaków. Zostają ranni, rodacy plują im w twarz, a wszystko po to, żeby ulżyć Niemcom, Belgi, Niderlandom itp., … które to nie szanują za grosz Polski, łożąc za wszytko srogie kary. Puścić tych lekarzy i inżynierów do EU, niech jadą w korytarzach humanitarnych i niech im szatanowi celebryci w tym towarzyszą

  • Nie rodacy plują im w twarz tylko celebryci odrealnieni. Celebryci, którzy pierwsi będą uciekać jak albdulahh będzie ich napastować.

 3. Te wszystkie granaty, które nie doleciały, zaliczą na poczet Naszych. ,,Nasz” sąd karze osobę, która broniła się przed napastnikiem w swoim domu.

  • Gondol Jerzy z Nadwisły

   Osoba broniąca się przed napaścią we własnym mieszkaniu domu, zagrodzie posiada mniej praw niż napastnik.
   Pamiętacie ile wrzasku i dochodzeń było jak kilka lat temu, małolat w środku nocy chciał „porozmawiać” z właścielem domu, wybił okno i wszedł do środka, a właściciel z legalnie posiadanej broni wygarnął do bandziora i zabił go ?
   U mnie przyjechałby szeryf i sporządziłby notatkę o zajściu, a w Polsce ciągano faceta ze 3 lata po sądach różnej wysokości.

 4. Cieee chorobaaaa !!!

  Wobec 34 cudzoziemców funkcjonariusze SG wydali postanowienia o obowiązku opuszczenia terytorium RP – dalej nie wiadomo jak ta procedura jest egzekwowana.
  Sama ta informacja nie mówi dokładnie nic.

 5. Krystian from Jamajka

  Dalej polewać wodą i czekać 😉

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas