Puławy: Zakończyły się działania po wybuchu w budynku

Do późnych godzin wieczornych służby ratunkowe prowadziły akcję na ulicy Zarzecze w Puławach, gdzie po południu doszło do wybuchu w jednym z budynków.

W piątek około godziny 14-tej w Puławach na ulicy Zarzecze doszło do wybuchu w budynku gospodarczo-mieszkalnym. Wybuch zniszczył całkowicie parterowy murowany budynek, chwilę po zdarzeniu na pomoc ruszyli mieszkający w pobliżu ludzie. Zaraz potem na miejsce dojechały służby ratunkowe, policja, karetki pogotowia oraz zastępy straży pożarnej. Okazało się, że w środku budynku znajdowało się dwóch mężczyzn, jeden z nich zginął na miejscu, drugi z ciężkimi oparzeniami ciała, został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala w Lublinie. Jak wstępnie ustalono, byli to bracia.

Na początku nie była znana przyczyna wybuchu, od razu wykluczono gaz, gdyż do budynku nie była podłączona instalacja, zamieszkujący go bracia nie korzystali również z kuchenki gazowej zasilanej butlą, nie był tu również doprowadzony prąd. Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników aby wykluczyć również materiały wybuchowe. Okazało się także, iż nie były one przyczyną eksplozji. Dopiero po pewnym czasie ustalono, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu oparów paliwa wydobywających się z agregatu prądotwórczego, który znajdował się w środku.

Budynek uległ bardzo poważnemu uszkodzeniu, istniało realne zagrożenie, że pozostałości dachu oraz ścian w każdej chwili mogą runąć. Z tego też powodu strażacy nie mieli możliwości przeszukania gruzowiska, również funkcjonariusze policji nie mogli dokonać oględzin miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano więc Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Puławach. Zadecydował on, o konieczności rozbiórki grożących zawaleniem elementów budynku. Dopiero wtedy na teren zdarzenia wkroczyli funkcjonariusze policji oraz strażacy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że poza dwójką mężczyzn w środku nie było nikogo więcej.

Obecnie cały teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Wywieszono również ostrzeżenia, iż przebywanie w pobliżu jest niebezpieczne. Pozostałości ścian, jakie ocalały z wybuchu, zostały przeznaczone do rozbiórki.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia