Puławy: Zakończyły się działania po wybuchu w budynku

Do późnych godzin wieczornych służby ratunkowe prowadziły akcję na ulicy Zarzecze w Puławach, gdzie po południu doszło do wybuchu w jednym z budynków.

W piątek około godziny 14-tej w Puławach na ulicy Zarzecze doszło do wybuchu w budynku gospodarczo-mieszkalnym. Wybuch zniszczył całkowicie parterowy murowany budynek, chwilę po zdarzeniu na pomoc ruszyli mieszkający w pobliżu ludzie. Zaraz potem na miejsce dojechały służby ratunkowe, policja, karetki pogotowia oraz zastępy straży pożarnej. Okazało się, że w środku budynku znajdowało się dwóch mężczyzn, jeden z nich zginął na miejscu, drugi z ciężkimi oparzeniami ciała, został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala w Lublinie. Jak wstępnie ustalono, byli to bracia.

Na początku nie była znana przyczyna wybuchu, od razu wykluczono gaz, gdyż do budynku nie była podłączona instalacja, zamieszkujący go bracia nie korzystali również z kuchenki gazowej zasilanej butlą, nie był tu również doprowadzony prąd. Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników aby wykluczyć również materiały wybuchowe. Okazało się także, iż nie były one przyczyną eksplozji. Dopiero po pewnym czasie ustalono, że najprawdopodobniej doszło do wybuchu oparów paliwa wydobywających się z agregatu prądotwórczego, który znajdował się w środku.

Budynek uległ bardzo poważnemu uszkodzeniu, istniało realne zagrożenie, że pozostałości dachu oraz ścian w każdej chwili mogą runąć. Z tego też powodu strażacy nie mieli możliwości przeszukania gruzowiska, również funkcjonariusze policji nie mogli dokonać oględzin miejsca zdarzenia. Na miejsce wezwano więc Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Puławach. Zadecydował on, o konieczności rozbiórki grożących zawaleniem elementów budynku. Dopiero wtedy na teren zdarzenia wkroczyli funkcjonariusze policji oraz strażacy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się że poza dwójką mężczyzn w środku nie było nikogo więcej.

Obecnie cały teren został zabezpieczony przed dostępem osób postronnych. Wywieszono również ostrzeżenia, iż przebywanie w pobliżu jest niebezpieczne. Pozostałości ścian, jakie ocalały z wybuchu, zostały przeznaczone do rozbiórki.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online