Czwartek, 25 lipca 202425/07/2024
690 680 960
690 680 960

Puławy: Sprzedawali tombak zamiast złota. Dwaj Rumuni wpadli po pościgu

Wczoraj jedna z naszych Czytelniczek informowała nas o oszustach poruszających się srebrnym audi w rejonie Puław. Jak się okazało mężczyźni są już w rękach policjantów.

W czwartek przed południem otrzymaliśmy informację od jednej z naszych Czytelniczek, że w rejonie Puław przemieszczają się dwaj mężczyźni o ciemnej karnacji, próbujący sprzedać przejeżdżającym tombak zamiast złota. O fakcie tym zostali powiadomieni puławscy policjanci. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że został oszukany przez dwóch obcokrajowców poruszających się pojazdem marki Audi na angielskich numerach rejestracyjnych.

– Mężczyzna przekazał, że w Puławach został poproszony przez dwóch mężczyzn o pomoc, ponieważ zabrakło im paliwa w samochodzie. Zaproponowali, że sprzedadzą mu złoto w okazyjnej cenie. Za sygnet i bransoletkę zapłacił im 400 złotych. Chwilę później zorientował się, że został oszukany ponieważ złoto okazało się tombakiem. Dyżurny podał informację na patrole, że sprawcy tego oszustwa poruszają się srebrnym audi na angielskich numerach rejestracyjnych – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

Chwilę później na drodze krajowej nr 17 policjanci zauważyli opisywany pojazd. Osoby jadące w audi odpowiadały rysopisowi ze zgłoszenia. Policjanci po pościgu zatrzymali auto.

– Mężczyźni w wieku 31 i 34 lat zostali przewiezieni do puławskiej jednostki. Okazali się nimi obywatele Rumuni. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas przeszukania policjanci ujawnili jeszcze kilka sztuk biżuterii, które mogą być wykonane z tombaku – dodaje kom. Marcin Koper.

Obaj obcokrajowcy mieli przy sobie znaczną ilość Euro oraz polską walutę. 31-latek usłyszał już zarzuty oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sprawdzają, czy mężczyźnie nie brali udziału w podobnym procederze w innych miejscowościach.

Puławy: Sprzedawali tombak zamiast złota. Dwaj Rumuni wpadli po pościgu
Puławy: Sprzedawali tombak zamiast złota. Dwaj Rumuni wpadli po pościgu

2016-06-03 12:54:55
(fot. Policja Puławy)

13 komentarzy

 1. sędzia (nie) sprawiedliwy

  stara sztuczka cyganów – a pseudo kupiec za pazerność stracił

 2. w RUmunii wszystko co zołte to złoto

 3. Po co te elementy było wprowadzać na posterunek? Zapakować na palety, ofoliować i wysłać skąd przybyli. Koszt transportu pokryję osobiście.

 4. Popieram Andrzeja prezydenta i Dobrą Zmiane

  Dożywotni zakaz wjazdu do Polski.

  • nie wstyd Ci za taki podpis? dodaj popieram Antosia i Kamisia wraz z Zioberkiem:) pisdzielec…

 5. Obywatele Rumunii 🙂 A tak na marginesie – tyle się pisze o przekrętach z cyklu „zabrakło mi paliwa, kup pan kurtkę” a ludziska nadal się nabierają na „okazyjnie ceny” 🙂 Jestem ciekawy czy tego kolesia nie zastanowiło, że nie chcą paliwa tylko nagle otworzyli mobilny punkt jubilerski 🙂

 6. tyle w nim rumuna co i w innym cyganie np.polaka.

 7. z nich tacy Rumuni jak ze mnie o.dyrektor

  • Ojcze Tadziu… nie jesteś Ojcem Dyrektorem.
   Bo Rumunii to pogodny naród zamieszkujący okolice Siedmiogrodu i Bukaresztu… to co tutaj zjeżdża z prawdziwymi Rumunami nie ma za wiele wspólnego.

 8. Chytrość nie zna granic, nie szkoda mi ich jak brud%^om wierzą :). Chytry dwa razy płaci, teraz niech płacze w opór!

 9. z tymi 5 tysiącami to śmieszne tyle kosztują jego felgi do audi proponował bym 50000 tys i wywalenie z kraju

Z kraju

Sport