Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

W Puławach nocą alkoholu nie kupisz. Kontrowersyjna decyzja została przyjęta przez radnych

Puławy staną się niebawem pierwszym w województwie lubelskim miastem, w którym będzie obowiązywał zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Radni zadecydowali o tym zdecydowaną większością głosów.

Czwartkowa sesja Rady Miasta w Puławach nie należała do spokojnych. Radni zajęli się bowiem kontrowersyjną ustawą wprowadzającą, jak to nazywają mieszkańcy, prohibicję. Zdania były w tym przypadku podzielone, jednak liczyła się większość głosów. Zdecydowanie więcej było zwolenników niż przeciwników nowych przepisów. Oznacza to, że w godzinach od 23 do 6 rano na terenie miasta alkoholu nie uda się kupić. Nawet w sklepach całodobowych i stacjach paliw.

Pomysł na wprowadzenie tak restrykcyjnych ograniczeń powstał po skargach mieszkańców, którzy narzekali na zakłócanie ciszy i spokoju w miejscach, gdzie nocą sprzedawany jest alkohol. Tego typu sytuacji puławscy policjanci zanotowali około 120, jednak nie w ostatnich dniach, lecz w przeciągu pięciu lat. To był sygnał dla miasta, aby skorzystać z obowiązującej od kilku miesięcy ustawy uchwalonej przez PiS, a dającej możliwość wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu na terenie danej dzielnicy lub nawet całego miasta.

Radni, którzy byli przeciwko restrykcjom wyjaśniali, że nie rozwiąże to problemu. Poprzez zakaz sprzedaży alkoholu chce się zaprowadzić porządek w mieście. Co więcej przez garstkę osób, którymi powinna zająć się policja, ukaranych zostanie blisko 50 tys. mieszkańców Puław. Zaczną powstawać też zapomniane już meliny. Tymczasem zwolennicy zakazu zapewniali, że alkohol nie jest artykułem pierwszej potrzeby i nie musi być dostępny całą dobę. Dodatkowo mieszkańcy, którym żyje się trudniej, będą mieli ułatwione życie i nocami w końcu czas na odpoczynek.

Tym samym Puławy właśnie stały się pierwszym miastem w naszym województwie, gdzie będzie obowiązywała nocna prohibicja. Nie będzie można kupić alkoholu w następujących sklepach: przy ul. Prusa 10, Sieroszewskiego 22, Lubelskiej 22, Gościńczyk 2 oraz w Tesco przy ul. Dęblińskiej. To samo dotyczy stacji paliw Orlen, Lotos i EkoPal przy ul. Lubelskiej i Włostowickiej. Zgodnie z ustawą, trunki bez ograniczeń będą mogły być sprzedawane w barach i restauracjach.

(fot. pixabay)
2018-04-26 20:50:52

60 komentarzy

  1. od 23 godz to może być 😀 i tak wszyscy wcześniej robią zakupy 😀

  2. Decyzja super. Dawne „mety” zaczną znowu żyć. Popieram.

  3. Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów pn-pt

  4. Ale taxsiarze odżyją skrzyneczka w bagażniku cena x 1,5

Z kraju

Polityka i społeczeństwo