Przystanki przy trasie Lublin – Łęczna pomalują grafficiarze. Obecnie przyozdabiają je wulgarne napisy

Osiem wiat przystankowych przeznaczyła Łęczna na naniesienie na ich ścianach malowideł. Wcześniej wiaty zostaną odnowione i odmalowane.

Łęczyńscy urzędnicy postanowili oddać wiaty przystankowe w ręce grafficiarzy. Oczywiście tych, którzy za pomocą farb w sprayu tworzą dzieła w postaci ściennych malowideł. Ma to być sposób na zabezpieczenie przystanków przed wandalami, którzy wciąż przyozdabiają wiaty w różnego rodzaju bazgroły i wulgarne napisy. Po każdym bowiem ich odnowieniu i odmalowaniu, są one zaraz niszczone.

Urząd Miasta zabezpieczył na ten cel 10 tysięcy złotych. Wcześniej wykonane zostaną prace mające na celu odnowienie wiat. Uzupełnione będą ubytki w ścianach, naprawione pokrycia dachów a ściany pomalowane. Dodatkowo zamontowane mają być nowe tablice informacyjne.

Chętni na naniesienie na przystankach własnych dzieł muszą wcześniej przedstawić swój pomysł lub propozycję projektu miejskim urzędnikom. Po ich akceptacji będą mogli pomalować jedną z ośmiu wiat, które w większości znajdują się przy drodze krajowej 82 z Łęcznej do Lublina. Powierzchnia każdego z przystanków wynosi blisko 43 m2. W jego skład wchodzą wszystkie murowane ściany.

(fot. UM Łęczna)

4 komentarze

  1. Fajnie by było w jakieś historyczne motywy bądź postacie z tego terenu.

  2. I tak jakiś matoł napisze „w Motor wierzymy”.

    • ja do tej pory nie mogę patrzeć na ten plebejski, prymitywny neon „szacunek na mieście” bo śmierdzi mi na kilometr tępymi kibicami motoru

  3. koszale opalek

    Bardzo ciekawy pomysł.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew