Przygotowania do UEFA EURO U-21 2017 na Arenie Lublin

Przygotowania do piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2017 na Arenie Lublin wchodzą w decydującą fazę. Od następnego tygodnia jedynym użytkownikiem obiektu będzie UEFA. Wiąże się to z koniecznością wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu stadionu.

Od poniedziałku zamknięte jest Centrum Historii Sportu na Arenie. Ekspozycja zostanie teraz czasowo zdemontowana, a pomieszczenia, w których można ją oglądać, zostaną opróżnione. W czasie turnieju w tym miejscu będzie główne centrum wolontariatu. Centrum Historii Sportu zostanie ponownie otwarte w dotychczasowej siedzibie w lipcu.

Do końca maja na Arenie będzie działała siłownia Fit&Gym AZS. Jej pomieszczenia również zostaną wykorzystane na potrzeby turnieju. Ponowne otwarcie siłowni: 1 lipca.

Przez cały czerwiec, a więc także w trakcie Mistrzostw Europy, będzie za to normalnie funkcjonował Perła Sport Pub na Arenie. Ze swojej siedziby na terenie stadionu będzie również korzystał Motor Lublin.

Ostatni przed turniejem mecz na Arenie zostanie rozegrany w najbliższą sobotę – 3 czerwca o godz. 16.30 Motor Lublin zagra z Unią Tarnów. Wcześniej, już od godz. 13.30, klub zaprasza na Dzień Dziecka z Motorem Lublin.

Boiska treningowe Areny będą normalnie funkcjonowały do 13 czerwca. To oznacza, że np. sobotnie zajęcia Piłkarskiego Przedszkola Motoru Lublin będą odbywały się zgodnie z harmonogramem. Od 14 czerwca boiska treningowe będą czasowo wyłączane na potrzeby m.in. treningów Reprezentacji Polski. Wszystkie kluby i instytucje korzystające z boisk będą o tym informowane z odpowiednim wyprzedzeniem.

Od najbliższego poniedziałku tj. 5 czerwca do 26 czerwca jedynym użytkownikiem Areny Lublin będzie UEFA – główny organizator Mistrzostw Europy EURO U-21 2017. Od początku przyszłego tygodnia wstęp na teren stadionu będzie możliwy jedynie za okazaniem przepustki sygnowanej przez UEFA.

2017-05-30 11:57:13
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Czy piłkarze będą dowożeni Nadbystrzycką ? he he

 2. BYŚŚŚŚŚŚ

  Hmm. Czegoś tu nie rozumiem. Przecież kibice piszą, że na Arenie tylko Motor. Więc jakim prawem będą na niej grać reprezentacje, do tego młodzieżowe i obcych, do tego „lewackich” krajów?

 3. Koko koko Euro spoko 😀

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”