Przybywa sygnalizacji świetlnych na ulicach Lublina. Kolejne dwie czekają na uruchomienie

Trwają prace przy budowie dwóch kolejnych sygnalizacji świetlnych w Lublinie. Jedna zostanie uruchomiona już w najbliższych dniach, kolejna poczeka do wiosny.

Dobiegają końca prace związane z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Elsnera i Kompozytorów Polskich w Lublinie. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 5 stycznia na zakończenie prac. Jednak większość robót zostało już wykonanych, dlatego też światła mogą zostać uruchomione wcześniej.

Skrzyżowanie to od dawna jest uznawane za jedno z bardziej niebezpiecznych w mieście. Często dochodzi tu do kolizji a także groźnych wypadków. W większości przypadków, przyczyną jest wymuszanie pierwszeństwa przejazdu przez kierowców wyjeżdżających z ul. Elsnera.

Kolejna sygnalizacja świetlna powstaje w centrum miasta, dokładnie na skrzyżowaniu ul. Wieniawskiej, Lubomelskiej, Leszczyńskiego i de Tramecourta. W tym przypadku inwestorem nie jest miasto, lecz firma, która buduje obok biurowiec. Światła były jednym z wymogów dla dewelopera, w związku z planowaną zmianą organizacji ruchu w tym miejscu. Ich uruchomienie nie nastąpi jednak szybko. Planowane jest to dopiero na wiosnę.

(fot. lublin112)
2017-12-19 09:40:04

35 komentarzy

  1. Paw… Za mało sygnalizacji człowieku Lublin ma ich chyba najwięcej w Polsce tu się stoi a nie jeździ system za kilkanaście milionów złotych ma teraz jak czytałem zajmować się wykroczeniami kierowców a nie kierować ruchem każde miasto ma Zielona falę a w Lublinie co światła stoimy !!! Tu już ludzie nie znają przepisów tylko i to nie zawsze dwa kolory czerwony i zielony. Pojeździj sobie po 23 jak większość sygnalizacji nie działa wtedy zobaczysz że większość nie ma pojęcia co to jest rondo i jak się na nim zachować.

  2. sygnalizacje ułatwiają to prawda są bezpieczniejsze tylko dlaczego w lublinie są tak hu….. ustawione np spółdzielczości jak nie przejedziesz 90 km h na zielonym to stoisz na każdej krzyżówce miały być poprawiane ustawienie ale efektu nie widać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew