Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przez rok do Piask tylko jedną drogą. Rozpoczęło się wyburzanie mostu

Most na wjeździe do Piask od strony Kębłowa zostanie zburzony, w jego miejscu powstanie nowa przeprawa. Oznacza to utrudnienia w ruchu oraz objazdy.

W poniedziałek 20 września rozpoczęły się prace związane z rozbudową mostu na rzece Sierotka w Piaskach. Chodzi o drogę wojewódzką nr 836 i wjazd do miejscowości od strony Kębłowa. Inwestycja, z uwagi na fatalny stan techniczny przeprawy, obejmuje jej wyburzenie, a następnie wybudowanie nowej.

W związku z tym wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Droga została całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów, objazd wyznaczono obwodnicą, drogą krajową nr 17 do ronda przy kościele, a następnie ul. Lubelską. Sytuacja taka ma potrwać do czasu zakończenia prac. Termin, jaki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyznaczył na realizację zadania, wynosi 13 miesięcy. Dla pieszych powstanie tymczasowa kładka.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną również drogi dojazdowe do mostu, powstanie ścieżka rowerowa, chodnik na całej długości oraz oświetlenie. Prace mają kosztować blisko 11,2 mln zł. Wykonawcą jest konsorcjum firm: Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie oraz Dura.

(fot. Google Street View)

7 komentarzy

  1. Czyli cały ruch przejmie rondo obok kościoła. Mmmm… wybornie. Pierwszym testem dla tej organizacji ruchu będzie Wszystkich Świętych, a tak się składa, że w tym roku wypada nam długi weekend i ruch będzie bardzo duży. Ubieram ciepłą kurtkę i wieczorem przychodzę popatrzeć 🙂

  2. We wszystkich świętych wirusa nie ma

  3. A co jak ktoś nie ma viaTOLL lub etoll?

  4. Itd już zaciera ręce na przewoźników buraków cukrowych

Z kraju