Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez ponad miesiąc będą problemy z wyjazdem z osiedla Borek. Warto korzystać z alternatywnej drogi

Kierowców wyjeżdżających z os. Borek w Turce przez ponad miesiąc będą czekały spore utrudnienia w ruchu. Aby uniknąć oczekiwania w korkach, warto korzystać z alternatywnej drogi.

W poniedziałek 18 maja rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową ronda w Turce. Powstanie ono na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 82 Lublin – Łęczna z ulicami: Dębową i Świerkową. Pierwsza z ulic stanowi wyjazd z osiedla Borek, druga zaś prowadzi do znajdującego się po drugiej stronie, jedynego w tej okolicy marketu. Drogowcy w przyszłym tygodniu zaplanowali wykonywanie wykopów pod kanał deszczowy, rozbiórkę istniejącej części jezdni, a następnie budowę pierwszej części ronda.

Prace te spowodują spore utrudnienia w ruchu, głównie na wyjeździe z osiedla. Będą występowały ograniczenia w przejezdności na ul.Dębowej. Dlatego też wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, kierowany w zależności od sytuacji ręcznie bądź sygnalizacją świetlną. Aby kierowcy udający się do Lublina nie musieli stać w korkach, powinni korzystać z alternatywnego wyjazdu z osiedla. Prowadzi on od ul. Grabowej do drogi powiatowej Wólka – Świdnik Duży. Stamtąd mogą już bez problemu dojechać do ul. Turystycznej. Utrudnienia mają potrwać około pięciu tygodni. Potem drogowcy przeniosą się na kolejną część przyszłego ronda.

Budowa ronda stanowi część większej inwestycji. Na odcinku ok. 800 metrów, do węzła Lublin Tatary, powstanie dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zbudowany zostanie także m.in. oświetlony węzeł przesiadkowy „parkuj i jedź” z 20 miejscami postojowymi, chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych, dwie zatoki autobusowe i oświetlenie drogowe. Planowane zakończenie robót to IV kwartał 2020 roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 15,3 mln zł.

Przez ponad miesiąc będą problemy z wyjazdem z osiedla Borek. Warto korzystać z alternatywnej drogi

(fot. GDDKiA)

7 komentarzy

  1. piękna mapka z drogami donikąd

  2. Problemy z wyjazdem są od 100 lat , nic nowego.

  3. mieszkańcy dziękują za artykuł! inaczej nie wiedzieliby, że jest jakaś inna droga prowadząca z ich własnego osiedla!

  4. To się będzie działo jak elita z Borka z górnikami zacznie jeździć wahadłowo! Oby tylko nikomu do głowy nie przyszło jeździć przez Minkowice. Jeszcze kury mi się przestaną nieść.

  5. Kurcze aż dwadzieścia miejsc postojowych. Widać że przewidują niesamowitą popularność tej inwestycji.

Wiadomości z info112