690 680 960

Jest darmowy internet, powstała siłownia, będzie remont drogi. Na Roztoczu inwestują by ściągnąć turystów

Nad Zalewem w Krasnobrodzie powstała siłownia, ustawiono też ławki i tablice informacyjne, w Zwierzyńcu można już korzystać z darmowego Internetu, z kolei w gminie Józefów przebudowywana będzie droga od miejscowości Długi Kąt w kierunku Krasnobrodu. Z inwestycji mają skorzystać głównie turyści, jednak również też mieszkańcy.

Kolejne inwestycje, mające na celu przyciągnięcie turystów, realizują roztoczańskie gminy. Nad Zalewem w Krasnobrodzie zakończono właśnie montaż elementów małej architektury. W ramach projektu pn. „Rozbudowa infrastruktury turystycznej Gminy Krasnobród” powstała zewnętrzna siłownia. W jej skład wchodzą m.in. urządzenia: wioślarz, wahadło+biegacz+twister, odwodziciel i steper, twister i wahadło oraz dwa zestawy do ćwiczeń. Dodatkowo wzdłuż głównego ciągu pieszego przy Zalewie zamontowano 12 ławek oraz 2 tablice informacyjne, na których znajdą się informacje o zlokalizowanych w pobliżu trasach spacerowych.

W Zwierzyńcu zainwestowano zaś w Internet dla mieszkańców oraz turystów. W 12 punktach miasteczka: wewnątrz i na zewnątrz Urzędu Miejskiego, na placówkach oświatowych, także przy Centrum Kultury i na deptaku zainstalowane zostały hotspoty. Dostęp do sieci w tych punktach jest bezpłatny, a minimalna prędkość przesyłu danych to 30 Mb/s. Zakup i montaż urządzeń kosztował 15 tysięcy euro, jednak gmina nie zapłaciła ani grosza. Inwestycja została zrealizowana dzięki finansowaniu z unijnego programu WiFi4EU.

Z kolei józefowscy radni zabezpieczyli w budżecie 610 tys. zł jako pomoc finansowa dla powiatu biłgorajskiego, dzięki której przebudowana zostanie droga powiatowa Długi Kąt – Stanisławów – Górniki – Szopowe. Na ponad 4,5 km odcinku drogi od miejscowości Długi Kąt do granicy powiatu w kierunku gminy Krasnobród ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Droga ta jest bardzo często wybierana przez turystów, jednak jej stan pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też w końcu postanowiono ją wyremontować.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie, UG Krasnobród)

7 komentarzy

 1. Skąd fundusz ne to wszystko, kto wyłożył kaskę ?

 2. Może Lubman by się nauczył trochę, bo jego hotspoty są nie do używania z ich prędkościami. A tu da się 30Mbps.

 3. KRASNY-brud – nie polecam !
  masa ludzi w sezonie – woda zamulona, zasikana
  fe

  • … bo te z lublyna zawsze takie marudne ! … ( zasłyszane ! ) … co roku odwiedzam … pozdro

 4. Z ławeczki na zdjęciu korzysta tylko Pan który wynajmuje gokarty – ma ja na wyłączność !!!!!!

 5. … no i tera janusze i grażyny – czyli rekiny lokalnego biznesu które co roku latali do turcji i egiptu będą leżeć na brudnym piasku obok tych z plus 500 !!! … a fe ! zgroza … co to tera napisać na facebooku ? …

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas