Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przemarsz kibiców Motoru: Petardy i obelgi pod adresem policji

Pomimo zapewnień organizatorów o pokojowym charakterze środowego przemarszu kibiców Motoru Lublin na mecz z Lublinianką, co chwila słychać było huk petard. Policja dodaje, ze nie brakowało także obelg pod adresem funkcjonariuszy.

Policja podsumowała zabezpieczenie wczorajszego przemarszu kibiców Motoru Lublin, którzy z Placu Litewskiego przeszli ulicami miasta na stadion, gdzie odbywały się derby Lublina. W trakcie przemarszu, w którym wzięło udział około 500 kibiców miało dojść do licznych wykroczeń, naruszających porządek. Przede wszystkim kibice rzucali petardy, nie zwracając uwagi na znajdujące się w pobliżu osoby postronne, co więcej, w kierunku zabezpieczających zgromadzenie policjantów wykrzykiwano obelgi.

– Podczas przejścia doszło do wielu zakłóceń porządku publicznego i przekroczeń przepisów Prawa o zgromadzeniach publicznych. W trakcie przemarszu na ulicy Hempla w pobliżu Centrum Kultury kibice zaczęli rzucać petardy nie zważając na obecność osób postronnych. Łącznie odpalili około 30 petard hukowych. Podczas zgromadzenia wielokrotnie uczestnicy używali słów wulgarnych oraz znieważali funkcjonariuszy publicznych – wyjaśnia st. sierż. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przemarsz zabezpieczało kilkunastu policjantów z KMP w Lublinie oraz funkcjonariusze OPP KWP w Lublinie. Pomimo popełnianych przez kibiców wykroczeń, przewodniczący zgromadzenia nie podejmował żadnych działań co do osób, które nie stosowały się do przepisów. – Także mundurowi nie mogli się skontaktować z organizatorem zgromadzenia, który to miał obowiązek żądania podporządkowania się przepisom ustawy, przez osoby naruszające porządek- dodaje Kamil Gołębiowski.

Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. -Zabezpieczony już został monitoring oraz przesłuchiwane są osoby mające wiedzę w tej sprawie. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi kara do roku pozbawienia wolności natomiast za naruszenie przepisów ustawy prawo o zgromadzeniach publicznych organizatorowi może grozić kara grzywny – kończy Gołębiowski.

(fot. lublin112.pl)
2015-05-21 16:27:18

28 komentarzy

 1. dokladnie…. banda bezmózgich kretynów bez kultury i jakiejkolwiek ogłady i wykształcenia…. zwykłe puste bydło które powinno się tępić… pojdzie jeden taki z dugim zeby pokazać jaki z niego kozak a jak przyjdzie co do czego to ucieka przed policją …żal mi takich ludzi…. nic, kompletnie nic sobą nie reprezentują…w obozach takich umieścić i zmusić do pracy a nie chodzi taki cwaniaczek i albo zaczepia niewinnych,kozaczy i rozrabia albo stoi np pod Novą i fajki sprzedaje….przez takich tępaków człowiek nie moze pojsc z dziecmi w spokoju na mecz bo sie obawia czy nie zostanie napadnięty… precz z takimi idiotami. jak sie zachowywać nie potraficie to won z kraju

 2. Anty-motorowiec

  Bydło i tyle. Wiekszość z to pseudo-kibice, którzy szukają tylko zaczepki. Szkoda mi tylko tych dziewczyn. Od razu widać, że pewnie „panny dresików” z białymi czapeczkami.

 3. Ucierpiał ktoś? Coś się stało?

  • Na całe szczęście nie.Ale jesli ktoś z Twoich najbliższych dostałby petardą lub został pobity to zastanawiam się kto Twoim zdaniem byłby winny.Pozdrawiam

 4. jak się wypuszcza bydło na ulice to się z miasta robi obora.
  a z drugiej strony policja jest chyba od pilnowania porządku a nie od kręcenia filmików. I co teraz ich będą pojedynczo wyłapywać zamiast z miejsca do suki? też mi bohatery…

 5. wysoka jakość

  bydło to malo powiedziane

 6. po co policji chodzenie na strzelnice? na nich powinni poćwiczyć

 7. Moja prawda jest mojsza niż twojsza !

  Znając życie to policjanci prewencji gdzieś byli schowani dlatego aby nie było później że policja prowokuje dlatego pewnie szli policjanci z komisariatów. A co do zgromadzenia no taki mamy kraj że każdemu jest to wpisane w prawo że może zorganizować marsz czy też przemarsz wszystkie kryteria zostały spełnione pod względem papierkowym a co do zachowania to można się było tego spodziewać. Popieram wasze wypowiedzi jeśli chodzi o kary finansowe lub zakazy stadionowe ale to nic nie da bo albo nie zapłaci bo nie ma i nie można ściągnąć kary a na mecz nie wejdzie ale będzie stał pod stadionem lub wejdzie bo kto tego pilnuje. A co do pacyfikacji myślę że brawa dla policji że nie daje się prowokować bo jakby mieli pacyfikować ich w trakcie przemarszu to więcej postronnych osób mogłoby ucierpieć w trakcie zamieszek niż od rzucenia tych petard aczkolwiek no nie ma klubu piłkarskiego, który by nie robił obory idąc przemarszem i to od niższych lig tak jak motor do wyższych takich jak np. legia. Jednym zdaniem ze słynnego filmu zakończę „Wpuścić bydło na salony !”. Dziękuję za uwagę ! 🙂

 8. Dla mnie to to samo co parada pedałów – równie zbędne i szkodliwe zgromadzenie degeneratów i popaprańców. Powinno się zakazazywać z marszu tego typu zgromadzeń ze względu na demoralizujący i gorszący wpływ na innych. A tak na marginesie – jakim to skończonym prymitywem życiowym trzeba być żeby upatrywać punktu honoru w miejscowym klubiku piłkarskim, jakby to była moralna czy inna wyższa wartość w życiu człowieka… ręce opadają..

Wiadomości z info112