Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przedsiębiorcy czują się oszukani, sprawę sprawdzi prokuratura. Śledztwo już ruszyło

Prokuratura zajęła się sprawą wsparcia udzielanego dla mikro i małych firm, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Część przedsiębiorców twierdzi, że doszło do nieprawidłowości w trakcie jego przyznawania.

Prokuratura Rejonowa w Puławach wszczęła postępowanie mające na celu sprawdzenie prawidłowości udzielania wsparcia dla mikro i małych firm, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Pierwszy nabór został unieważniony przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości, co wywołało protesty tych, którym wnioski udało się złożyć.

Zastrzeżenia są również co do drugiego naboru. Jak twierdzi reprezentujący grupę lubelskich przedsiębiorców adwokat Karol Peret, posiada dowody na to, iż przyjmowanie wniosków ruszyło zanim nabór oficjalnie się rozpoczął. W związku z tym w połowie sierpnia złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorów naboru, czyli Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości.

Jak wyjaśniał adwokat Karol Peret, niektóre osoby złożyły wnioski, zanim nabór się oficjalnie rozpoczął. Wskazuje na to godzina umieszczona na potwierdzeniu złożenia dokumentu. Urzędnicy twierdzą zaś, że owszem otrzymali tego typu sygnały, jednak po sprawdzeniu okazało się, że system działał prawidłowo i nie ma podstaw do unieważniania naboru. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się punktualnie o godzinie 10:00, zaś znajdująca się na niektórych potwierdzeniach godzina 9:59 związana ma być z rozbieżnością w pracy serwerów, jednak w żaden sposób nie wpłynęło na przebieg konkursu.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, na razie trwa analiza, czy w ogóle można mówić o nieprawidłowościach. Na początek ma być przesłuchanych część pokrzywdzonych osób. Oznacza to, że na tym etapie postępowania nie ma jeszcze mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. Merytoryczną ocenę,a nie czas złożenia wniosku powinno brać się pod uwagę.Ale do tego potrzeba nieprzekupnych fachowców ,oraz kontrolę społeczną.Tego nikt nawet nie próbuje zmienić.

 2. Jak to jest że większość przedsiębiorców uważa że 500 + to rozdawnictwo a wsparcie dla firm to już nie rozdawnictwo i łyka kasę bo się należy?

  • Dlatego, ze przedsiębiorcy opłacają składki miesiąc w miesiąc, latami. 500+ wypłacane jest nawet tym, którzy w życiu dnia nie przepracowali! Jak zrobią 500+ tylko dla rodzin, w których przynajmniej jedna osoba pracuje, to nie ma problemu. I zobaczysz, jak magicznie zmniejszy się bezrobocie, bo patusy będą chciały łyknąć swoje 1500 – 2500 pln za wszystkie bąbelki 😉

 3. tej kasy nikt nie dodtał

 4. za co się nie wezmą PISowcy to tak to wygląda , aby obiecują , ale właczę TVP i od razu mi lepiej , nic się nie dzieje , bezrobocia brak , respiratorów nie brakuje , miejsc w szpitalu jeszcze wystarczy …. czego mi więcej do życia potrzeba ?

  • bronek - strażnik żyrandowa - posiadacz zagnionej gęsiarki

   a dlaczego Donald zwiał do Brukseli a za nim jego koledzy ?
   8 lat rozwalili co się dało

 5. WYPIERD!!!! Następni w kolejce po wiesniakach którym wiecznie mało!! Nie dość że biorą kasę za frajer to jeszcze im źle!. A GDZIE JEST POMOC DLA LUDZI KTÓRZY STRACILI PRACĘ Z POWODU KORONOWIRUSA??!!!

 6. Znam chłopaka co zap…la na Bolcie, żeby zapłacić ZUs za pracowników….o czym wy pierd….cie ? Windows się zawiesił ? Do roboty kacyki biznesu.

 7. Słusznie! ale jakoś nie łudzę się, że odbiorą kasę botom