690 680 960

Kradzieże samochodów w dzielnicy Wrotków. Policjanci zatrzymali dwie osoby

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn do sprawy kradzieży pojazdów na terenie Lublina. Obaj trafili do tymczasowego aresztu, grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie października na terenie dzielnicy Wrotków doszło do kradzieży dwóch pojazdów marki Toyota. W pierwszym przypadku właściciel wartość pojazdu wycenił na 22 tysiące złotych, natomiast w drugim wartość została wyceniona na kwotę prawie 45 tysięcy złotych.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionych pojazdów. Kluczowa okazała się informacja od właściciela jednego z utraconych samochodów. Mężczyzna przeglądając portale aukcyjne natrafił na charakterystyczne części, które mogły pochodzić z jego toyoty. Pokrzywdzony od razu przekazał swoje spostrzeżenia operacyjny, którzy szybko potwierdzili ustalenia.

W miniony wtorek mundurowi pojawili się na dwóch posesjach na terenie woj. mazowieckiego. Tam policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 37 i 31 lat. Na posesji jednego z nich odnaleźli jeden ze skradzionych samochodów, który był już częściowo rozebrany. Dodatkowo operacyjni zabezpieczyli urządzenie służące do odpalania skradzionych pojazdów.

Obaj zatrzymali zostali przewiezieni do Lublina, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W środę na wniosek policjantów i prokuratora trafili do tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Grozi im do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Lublin)

4 komentarze

  1. Obciąć ręce i puścić wolno niech nastepni patrzą sie na ich kikuty

  2. jak zwykle poszkodowany musi sam ustalić sprawcę i jeszcze dowody w zębach na komendę zanieść…

  3. … potem słyszymy : zobacz jak młode chłopaki szybko się dorobili pięknych willi na handlu autami i częściami

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku