Przed nami ostatni weekend wakacji. W całym regionie odbywać się będzie wiele imprez i wydarzeń

Wakacje dobiegają właśnie końca, pogoda wciąż ma sprzyjać, warto więc wybrać się na organizowane w wielu miejscach naszego regionu wydarzenia. Przygotowaliśmy przegląd tego, co się będzie działo zarówno w dużych miastach, jak też małych miejscowościach.

Wydarzenia w sobotę:

Na placu przed ratuszem w Lubartowie odbędzie się Turniej Koszykówki. To pierwsze tego typu wydarzenie w mieście. Organizatorzy zachęcają mieszkańców do kibicowania. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Na Słonecznym Wrotkowie odbędzie się „Pożegnanie wakacji” czyli impreza zamykająca sezon nad Zalewem Zemborzyckim. Zaplanowane zostały liczne atrakcje dla całych rodzin oraz specjalna promocja na bilety wstępu przez cały weekend. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Piłkarze Motoru Lublin zagrają swój pierwszy mecz w drugiej lidze. Na Arenie Lublin zmierzą się ze Zniczem Pruszków. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Świdniku odbywać się będą Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Młodziczek U14. Wstęp na imprezę jest wolny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W sobotę i w niedzielę odbędzie się dwudniowe święto motoryzacji „Zamość na okrągło”. Organizatorem festiwalu, który zlokalizowany zostanie w centrum miasta, jest Urząd Miasta Zamość. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W sobotę odbędzie się Inscenizacja Bitwy pod Osową. W wydarzeniu weźmie udział grupa rekonstrukcji historycznej. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Kazimierzu Dolnym odbędzie się 54. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jak co roku, przyjadą zespoły i wykonawcy z całego kraju. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Lublinie trwa Festiwal Ogrodów i Przestrzeni Publicznej „In Garden”. Wydarzenie potrwa trzy dni i jest realizowane jest dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Lublin. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Na Dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się kino plenerowe. Podczas wydarzenia dźwięk filmu będzie można usłyszeć tylko w specjalnie przygotowanych słuchawkach. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Chełmie odbędzie się Noc Kultury. Dla mieszkańców przewidziano szereg atrakcji. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Lublinie odbywa się Święto ulicy 1 Maja. Lokalni animatorzy i artyści połączyli siły aby przygotować dla mieszkańców trzy dni pełne wrażeń. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

VI Lubelski Rajd Rowerowy. Uczestnicy wydarzenia będą mieli będą mieli do pokonania odcinek Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza ze Zwierzyńca do Suśca. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Biłgoraju będzie można oglądać projekcje w ramach Biłgorajskiego Kina Letniego. Na miejscu będzie można zakupić napoje oraz popcorn. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Festiwal Fanfara na Roztoczu. Roztoczańskie orkiestry dęte oraz kapele będą przemierzać roztoczańskie miejscowości furmanką i dawać koncerty przy remizach OSP czy też przed sklepami. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Wydarzenia w niedzielę:

Ręczny zbiór lnu, a także międlenie, cierlenie, czesanie włókna lnianego, bielenie płótna i mierzenie go dawnymi miarami. To wszystko będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę w lubelskim skansenie. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Janowie Lubelskim odbędzie się VI Rajd Pieszy im. kpt. Wincentego Sowy ps. „Vis”. Cały szlak pieszego rajdu liczy około 11 km. Organizator zapewnia również obiad oraz ognisko z kiełbaskami. W wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Aqua Lublin odbędzie się Aloha Party. W programie liczne atrakcje w Hawajskim klimacie. Dodatkowo przez cały weekend będzie obowiązywała promocja na bilety wstępu. Po sąsiedzku, czyli w Akademii Małego Szofera będzie odbywało się wydarzenie pn. „Bezpieczny powrót do szkoły” współorganizowany z Skoda Żagiel. Dzieci będą mogły bezpłatnie wziąć udział w warsztatach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, obejrzeć z bliska radiowóz policyjny oraz wziąć udział w konkursach i animacjach. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Przy zbiorniku wodnym w Wojsławicach odbędzie się festyn na zakończenie wakacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Krasnymstawie odbędą się dożynki powiatowe. W tym roku wydarzenie zostało ograniczone do mszy świętej, korowodu dożynkowego i występu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu organizuje Rowerowy Rajd Pamięci Józefa Franczaka ps. „Laluś”, którego celem jest przybliżenie Postaci Ostatniego Partyzanta II RP. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Nałęczowie odbędzie się Nałęczowski Jarmark Rękodzieła. Wydarzenie dedykowane jest twórcom rękodzieła z terenu miasta i gminy Nałęczów oraz całej najbliższej okolicy. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

W Świdniku odbywać się będą Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie Młodziczek U14. Wstęp na imprezę jest wolny. Szczegóły wydarzenia TUTAJ

W niedzielę odbędzie się dwudniowe święto motoryzacji „Zamość na okrągło”. Organizatorem festiwalu, który zlokalizowany zostanie w centrum miasta, jest Urząd Miasta Zamość. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Festiwal Fanfara na Roztoczu. Roztoczańskie orkiestry dęte oraz kapele będą przemierzać roztoczańskie miejscowości furmanką i dawać koncerty przy remizach OSP czy też przed sklepami. Szczegóły wydarzenia TUTAJ.

Jak zawsze przypominamy, że na bieżąco informacje o zbliżających się wydarzeniach w naszym regionie sprawdzać można w naszym dziale Co? Gdzie? Kiedy?

(fot. materiały organizatorów)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Wakacje dobiegają właśnie końca – dla wielu bezstresowców to istna trauma.
    W skrajnych przypadkach może dochodzić do prób samobójczych. 😆 😆 😆

  2. Najlepsze jest to ”W Lublinie odbywa się Święto ulicy 1 Maja” będzie się działo;-)

  3. Bardzo dobry artykuł, proponuję, żeby ktoś z redakcji co tydzień wrzucał taki właśnie przegląd co gdzie będzie się na weekendzie działo. Często o takich imprezach dowiaduję się po fakcie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska