Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przed lubelskim ratuszem ustawili ogromny budzik. To akcja „Nie śpij, bo Cię przegłosują!” (zdjęcia)

Od miasta do miasta, kraj przemierza wielki budzik odliczający czas do wyborów parlamentarnych. Właśnie dotarł do Lublina, który tak jak szereg innych samorządów w całym kraju, włączył się w ogólnopolską kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich.

Miasto Lublin przystąpiło do zainicjowanej przez Gdańsk kampanii społecznej pn. „Nie śpij, bo Cię przegłosują!”. Jej celem jest przekonanie jak największej liczby mieszkańców do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Chodzi o zwiększenie frekwencji wyborczej.

Znakiem akcji jest kilkumetrowej wielkości budzik, jaki stanął dziś przed budynkiem ratusza. Ma on symbolicznie przypominać o najbliższych wyborach do Sejmu i Senatu. Do tej pory był już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Białymstoku, Katowicach i Rzeszowie, zaś w środę wyruszy w dalszą drogę, tym razem do Bydgoszczy.

Jak wskazują samorządowcy oraz osoby publiczne uczestniczące w kampanii, ponad połowa uprawnionych do głosowania to kobiety. Tymczasem ok. 1/3 z nich jest wciąż niezdecydowana jeżeli chodzi o wzięcie udziału w wyborach. Z tego powodu w profrekwencyjną kampanię społeczną włączyło się także Forum Kobiet Lublina.

– Udział w wyborach to nasze prawo i obowiązek, a także możliwość decydowania o swojej przyszłości. W ten sposób kształtujemy społeczeństwo obywatelskiego oraz realizujemy ideę państwa demokratycznego. Zachęcam wszystkie mieszkanki i mieszkańców Lublina do skorzystania z tego przywileju. W najbliższą niedzielę mamy szansę zdecydować o przyszłość Polski – mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Z kolei zastępczyni prezydenta miasta Monika Lipińska przypomina, że kobiety w Polce wywalczyły sobie prawa wyborcze już 100 lat temu, jako jedne z pierwszych na świecie. Dlatego też nie powinny rezygnować z przywileju i prawa do budowania naszego jutra. Wszystko dlatego, że każdy oddany głos jest ważny, gdyż ma realny wpływ na naszą przyszłość.

Uczestnicy akcji wskazali jednocześnie, iż grupą o jednej z najniższych frekwencji wyborczych są osoby między 18. a 29. rokiem życia. Dlatego też w mieście, które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży, należy pielęgnować takie wartości jak równość, dostępność czy włączanie do współdecydowania o mieście. W tym przypadku chodzi w głównej mierze o uczniów i studentów uczelni wyższych na terenie Lublina.

Dlatego też Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Lublinie ruszyło z projektem „Młodzi Głosem Przyszłości” w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Ma on na celu budowanie pozytywnego wizerunku wyborów oraz uświadamianie młodym ludziom zalet postaw prowyborczych i obywatelskich.

– Poprzez nasze dotychczasowe instalacje outdoorowe w postaci urn wyborczych, kampanię, ale też cykl filmów i spotkań z politykami różnych opcji, chcemy przypomnieć, że wybory to święto demokracji. Zamierzamy kontynuować nasze działania w ramach lekcji obywatelskich i inne działania promocyjno-edukacyjne – mówi Adam Kondracki, jeden z liderów projektu „Młodzi Głosem Przyszłości”.

Przed lubelskim ratuszem ustawili ogromny budzik. To akcja „Nie śpij, bo Cię przegłosują!” (zdjęcia)

32 komentarze

 1. Większość pamięta jaka była bieda korupcja za rządów ryżego teraz Polska nie ma się czego wstydzić ludzie zarabiają stać ich na wszystko Polska się rozwija budowane są bloki i domy każdego stać na samochód.

  • Elu chyba cię za bardzo poniosło

  • A skąd te pieniądze wzięli ? Od Ciebie czy od Unii ? Jeszcze Twoje prawnuki będą spłacać tą „dobroć i rozdawnictwo”.
   Zwykłe kupowanie ludzi za nie swoje pieniądze. A najgorsze w tym wszystkim jest to że następcy teraz nie bardzo będą mogli to ruszyć ani zlikwidować. Taki spadek, oprócz długów, po pissie im zostanie.

 2. Wiec polityczny KO na koszt podatników miasta Lublin zadłużonego już prawie na 2mld zł 🙂 Fajnie jakby większość tych urzędników mieszkała w Lubinie i tu płaciła podatki bo to trochę głupio mieszkać w gmigach ościennych a w Lublinie „pracować” 🙁

  • To kropla tego jak piss zadłużył POlki i POlaków na 3 POkolenia do przodu. Pieniądze są, ale na ich kontach. np. bezrobotna żona matełusza m.

 3. Niech ustawią wielkie koło

 4. Pierwsze co zrobił rudy za jego nierządu to podniósł VAT na ubranka dla dzieci i obciął zasiłek pogrzebowy

 5. Gdyby był tor ❤️❤️❤️❤️

 6. Idziemy na wybory aby póżniej nie marudzić, że znowu jest żle. Jak powiedział Churchill demokracja to najgorszy ustrój, ale nikt jeszcze lepszego nie wymyślił. Miłego dnia.

 7. Nigdy więcej rządów ryżego szwaba.

 8. Banda tych samych szmat partii przedsiebiorców nie dopuścili banda szmatliwych urzędasów!!!

Dodaj komentarz

Z kraju