690 680 960

Przechodziła na drugą stronę ulicy, potrącił ją saab. Życia 21-latki nie udało się uratować (zdjęcia)

W szpitalu zmarła 21-latka, która w ubiegłym tygodniu została potrącona przez samochód osobowy na ul. Filaretów w Lublinie. Jej stan lekarze od początku określali jako ciężki.

Nie żyje 21-letnia kobieta, która w ubiegłym tygodniu została potrącona przez samochód osobowy, podczas przechodzenia po przejściu dla pieszych na drugą stronę ulicy. Zdarzenie miało miejsce we wtorek 6 lipca po godzinie 8 na ul. Filaretów w Lublinie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Saab, poruszał się w kierunku ul. Jana Pawła II. Na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Pana Balcera, wjechał w pokonującą jezdnię kobietę.

Poszkodowana z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Jej stan lekarze od początku określali jako ciężki. Wczoraj szpital poinformował, iż życia kobiety nie udało się uratować.

Policjanci cały czas ustalają szczegółowe okoliczności tego wypadku. O wszystkim powiadomiono również prokuraturę.

(fot. lublin112.pl)

70 komentarzy

 1. czyli prawo „ze pieszy zawsze ma pierwszenstwo na przejsciu nawet przed wejściem” działa !!! i tak to bedzie teraz.

  • Ustawodawca dał pieszemu pierwszeństwo nad czasami kilku tonową masą żelaza ale nie zagwarantował tego że to pierwszeństwo nie zakończy się śmiercią. W dzisiejszych czasach dać ludziom „prawo wejścia” będzie interpretowane w taki sposób właśnie. Dla aparatu władzy będzie wszystko proste bo zawsze winny będzie 1 kierowca. Prawda jest taka i nikt tego nie podważy że pieszy wchodząc na jezdnię po której poruszają się pojazdy od rowerów zaczynając na pojazdach ciężarowych kończąc jest najsłabszym ogniwem i to jego życie jest zagrożone, on musi umieć o nie zadbać bo to jest jego życie a nie ludzi co stworzyli prawo pierwszeństwa, Ci ludzie co stworzyli to prawo mają gdzieś życie pieszego, oni chcą mieć łatwość w wyznaczeniu sprawcy kolizji bo papierki muszą się zgadzać i nie ma sensu na szukaniu światków wypadku tak jest po prostu łatwiej.

   • Na pewno masz dużo racji, tylko nic nie zastąpi zdrowego rozsądku, życzliwości i partnerstwa na drodze, prawo nie jest w stanie objąć wszystkiego, ostatnio był problem w niedzielę na przejściu dla pieszych, Brama Krakowska – deptak, piesi przechodzili nie zważając na kierowców, bo uwaga według nowych przepisów są świętymi krowami . Utworzył się ogromny korek po obu stronach przejścia, tylko nie liczni zauważyli że kierowcy też ludzie i ich przepuszczali, ale to rzadkość i tak właśnie głupi pieszy rozumie nowelizację przepisów .

 2. Moreales – Co to znaczy „no i co z tego, że miała pierwszeństwo”?
  Twoje resztki mózgu nie są w stanie przewidzieć, że pieszy może również być osobą niepełnosprawną z wadą wzroku?
  Gdy sam kogoś zabijesz na PDP to złożysz rodzinie wyrazy współczucia z dopiskiem „no i co z tego, że miała pierwszeństwo” ?
  Zaczynasz myśleć jak bandyta za kierownicą.

  • „Twoje resztki mózgu nie są w stanie przewidzieć, że pieszy może również być osobą niepełnosprawną z wadą wzroku?”
   Przed 1 czerwca i feralną zmianą prawa pieszy był zdrowy, a teraz mu się pogorszył wzrok?
   Dlatego musieliśmy doczekać „yntelygentnych” przepisów?

 3. Edukacja od najmłodszych lat i drakońskie kary – to jedyny kirunek.

  • Urodzony w PSK4

   Mnie edukowali: najpierw popatrz w lewo, potem w prawo a potem znowu w lewo i jeśli nic nie jedzie możesz przejść przez PdP.
   Również jestem kierowcą i ZAWSZE obserwuję kątem oka co się dzieje wzdłuż drogi i na samej drodze też…
   BTW przydałyby się przejścia nadziemne/podziemne na takich trasach – ile jest ich w Lbn ? Ale oczywiście nie ma pieniędzy…

   • kilka jest – i niektóre są w zasadzie nieużywane
    np. tzw. przejście akademickie na Sowińskiego – kładka pusta, w sezonie student za studenciakiem po przejściu pod kładką, które powinno być zagrodzone, jak np. nad Armii Krajowej, może wtedy ludzie by szli górą

  • Każdy wie co ***

   Weź ty się puknij w ten swój pusty łeb
   Typowy wyborca pisu
   Spoko że takie przepisy zostały wprowadzone tylko oczywiście w polszy wszyscy najeżdżają na kierowców jak widać ty też.
   Zatem polecam wybrać się za granicę gdzie takie same przepisy obowiązują i popatrzeć się na kulturę tamtejszych pieszych na PDP a naszych świętych krów

 4. Hanka Rumcajsowa

  Mieszkam w okolicach marketu Auchan, i tutaj spotyka sie bardzo duzo czarnoskorych ludzi, kobiet i meżczyzn, przechodza przez przejscie Młodej Polski do Auchan i odwrotnie zawsze wpatrzeni w swoje smartfony, o tragedie nietrudno,

  • Urodzony w PSK4

   Każdy wie co ***

   0. Sądzę że mój „łeb” nie jest pusty – oczywiście to moja opinia i subiektywna jest oczywiście.
   1. Akurat nie jestem wyborcą partii rządzącej i nigdy nie byłem więc tu przestrzeliłeś.
   2. Na zachód od polskiej granicy (teren Europa) latam kilka razy w roku (służbowo) i widzę że mają tam znacznie lepszą infrastrukturę drogową własnie pezjścia pod i nadziemne… dzięki którym piesi są bezpieczniejsi pokonując ciąg drogowy.
   3. Też jestem kierowcą, przeczytaj mojego posta jeszcze raz… a zrozumiesz że nie „najeżdżam” na kierowców…

   Czytelnik

 5. Hanka a co Ty o tych czarnych się tak martwisz,chyba kusi Cię czarne pęto co?

 6. Wrazy współczucia dla najbliższych. A wy komentujący przestańcie mieć tyle w sobie jadu i znieczulicy.

 7. Kształtuje się społeczeństwo na roszczeniowe /mi się to poprostu należy/ i później nie szanuje innych /życia, prawa…/ Tcy jesteśmy w większości niestety!

 8. Czy ktoś przestrzega limitu prędkości 50 km/h, gdyby jechał z tą prędkością do tragedii by nie doszło. Jeżdżę tam codziennie i widzę jak inni kierowcy dopierdzielają, 70, 80, a nawet 100 nie schodzi z licznika, więc o czym tu mowa .

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas