Czwartek, 13 czerwca 202413/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowno 18 km drogi w trzech gminach. „Mieszkańcy czekali na ten remont ponad 30 lat” (zdjęcia)

Przebudowano drogę, która łączy gminy Turobin, Goraj i Frampol w powiecie biłgorajskim. Służy ona nie tylko mieszkańcom, lecz korzystają z niej również turyści, którzy odwiedzają te tereny.

W ubiegłym tygodniu oficjalnie oddano do użytku przebudowaną drogę, która łączy gminy Turobin, Goraj i Frampol w powiecie biłgorajskim. Chodzi o 18 km trasy od Gródek przez Czernięcin, Gilów do Teodorówki. Realizacja inwestycji trwała 12 miesięcy i kosztowała ponad 6,6 mln zł. Złożyły się na to gminy Turobin, Goraj i Frampol, część środków dołożyło też Starostwo Powiatowe, oraz uzyskano wsparcie 60% z programu Fundusz Dróg Samorządowych.

Jak wyjaśniał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, inwestycja ta była wyczekiwana szczególnie przez mieszkańców. Podkreślał, że sygnały na temat pogarszającego się stanu nawierzchni były podnoszone od kilkudziesięciu lat. Mieszkańcy zaś czekali na ten remont ponad 30 lat. Jednak jak wskazano, droga ta służy nie tylko mieszkańcom, lecz korzystają z niej również turyści, którzy odwiedzają te tereny.

Wójt gminy Goraj Antoni Łukasik wskazywał, że jest to jedna z największych inwestycji w gminie w ostatnich latach. Wyremontowana droga łączy trzy gminy i szereg znajdujących się przy niej miejscowości. Oddanie tej drogi to też lepsze skomunikowanie z drogą wojewódzką nr 835 czy drogą krajową nr 74, ale także poprawienie standardu tutaj na miejscu i lepszy dojazd choćby do pól.

Przebudowno 18 km drogi w trzech gminach. „Mieszkańcy czekali na ten remont ponad 30 lat” (zdjęcia)

Przebudowno 18 km drogi w trzech gminach. „Mieszkańcy czekali na ten remont ponad 30 lat” (zdjęcia)

(fot. Starostwo Powiatowe Biłgoraj)

32 komentarze

 1. Komentarze zlewaczałych ćwoków

 2. Proszę o ukarnie tych osób ze zdjęcia za brak dystansu i maseczek !!

 3. ajfa666 czyli twojego ojca?. Celowo z małej.

 4. a teraz sprawdźcie jakie miejscowości wymieniliście i jak to możliwe żeby taka droga istniała i miała 18km 🙂

 5. Jak nic bedzie remont za rok kropidlarza brak

 6. Plandemia czy nie, dystans czy nie ale przynajmniej jedno zdjęcie na 100 z otwarcia drogi bez księdza ?

  • Już on tam se odnotował w parafialnym komputerze, że go pominięto w przydziale nożyczek… oj, odnotował…

 7. Nie ma klechy to się nie liczy!

 8. PO i PSL przez tyle lat nic nie zrobiło
  a tu proszę PiS i jest

 9. Te zdjęcia wyglądają coraz bardziej żałośnie coś co powinno być normalnością jest obdzwonione jakby znaleźli cudowne remedium na wszelkie choroby jeszcze staropolskim obyczajem pokropić kawałek przetworzonej ropy i można się poklepać po plecach…

Z kraju