Tragiczny wypadek na rondzie w Lublinie. Nie żyje motorowerzysta potrącony przez seata (zdjęcia)

Nie udało się uratować życia motorowerzysty, który w nocy na jednym z lubelskich skrzyżowań zderzył się z samochodem osobowym. Przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Do wypadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na rondzie Cybulskiego w Lublinie. Około godziny 3:40 na skrzyżowaniu ul. Mełgiewskiej, Grafa i Turystycznej zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i motorower. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący seatem mężczyzna jechał od strony ul. Grafa. Wjeżdżając na skrzyżowanie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, który zjeżdżał z ronda. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Siła uderzenia była tak duża, że jednoślad rozpadł się na wiele elementów.

Pomimo natychmiast udzielonej pomocy, życia 57-latka nie udało się uratować. Świadek zdarzenia, a następnie ratownicy medyczni i strażacy przez kilkadziesiąt minut prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową, nie przyniosła ona jednak skutku. Badanie alkomatem wykazało, że 42-letni kierowca seata był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl)

57 komentarzy

 1. Trzeźwy a wymusił jak pijany. Kolejny cwaniaczek przez którego ktoś stracilł życie:(

 2. polskie ulice to wojna

 3. plskie ulice to wojna

 4. Bogu ducha winny mężczyzna jechał skuterem do pracy/ z pracy. Nie dane mu było dojechać bo salaciarz musiał zapie… Za takie coś chętnie wymierzalbym karę śmierci. Życia to nie zwróci ale chociaż ukoi ból.

 5. Od lat przejeżdżam rowerem z Kaliny do pracy, i na początku ul. Turystycznej ZAWSZE ZSIADAM z roweru, pomimo przejazdu rowerowego.Po prostu BOĘ SIĘ. Nic nie widać od strony Bystrzycy, zasłania stary budynek grożący zawaleniem, i ja bym proponował jakieś wprowadzenie sygnalizacji świetlnej. Było tam sporo potraceń przez samochody i zwyczajne stłuczki. Ludzie przyjeżdżają z Łęcznej, spieszą się do pracy, tu rowerzyści i hulajnogi (bez swiateł!!) Może ktos by sie wreszcie zainteresował tym przejściem?

 6. radio Taxi Czwórki pozdrawia

 7. jeździł też w Halo Taxi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7514zł 0.06%
  • GBP 5.305zł 0.43%
  • EUR 4.5628zł -0.01%
  • CHF 4.1592zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Wschód Kultury – Inne Brzmienia 24-27 czerwca 2021 LUBLIN
  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem