690 680 960

Przebudowali most i sąsiednie ulice. Przeprawa została otwarta i poświęcona (zdjęcia)

Zakończyły się prace związane z inwestycją drogową w centrum Wysokiego. Przebudowany został most zaś na dwóch sąsiednich ulicach ułożono nową nawierzchnię. Do tego powstał chodnik.

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo wybudowanego mostu na rzece Wierzbówce w Wysokiem. Przeprawa znajduje się w ciągu ul. Jana Kazimierza i zapewnia krótszy dojazd do drogi wojewódzkiej nr 842 prowadzącej w stronę Kraśnika. Poprzedni most miał blisko 60 lat i znajdował się w fatalnym stanie technicznym a tym samym zagrażał bezpieczeństwu zarówno kierowców, jak też pieszych.

W ramach inwestycji, oprócz budowy mostu, przebudowana została ulica Czysta. Chodzi o liczący 980 metrów odcinek od ul. Jana Kazimierza do granic miejscowości. Wzdłuż drogi powstał też chodnik. Nowa nawierzchnia pojawiła się również na ulicy Jana Kazimierza na odcinku do ul. Młyńskiej. Całkowita wartość prac wyniosła blisko 2,7 mln zł, z czego gmina zapłaciła 684,5 tys. zł. Reszta to dofinansowanie ze strony Ministerstwa Infrastruktury i Powiatu Lubelskiego.

W uroczystym otwarciu mostu wzięli udział m.in. starosta lubelski Zdzisław Antoń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Tomasz Jabłoński, wójt gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska a także radni oraz mieszkańcy. Założeniem przeprowadzenia tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa mieszkańców i użytkowników dróg jak również zwiększenie dostępności komunikacyjnej i atrakcyjności regionu.

(fot. UG Wysokie)

18 komentarzy

 1. A Łupiny też były

 2. Jak był ksiądz i pobłogosławił to nie będzie tam wypadków.

 3. Przy przecinaniu wstęgi został zachowany dystans społeczny?
  (oczywiście już nie wspominając o budzącej wątpliwości obecności faceta w sukience)

 4. wierzący i praktykujacy

  xyz ,osobiscie jestem wierzący i chodze do kościoła ,ale również nie podoba mi się to że na takie urzedowe „uroczystosci” zaprasza sie ksiedza z kropidłem ,bo to żenujący widok ,tak samo jak nie podobają mi się lekcje religi w szkołach ,bo nie tam jest ich miejsce .Miejsce księdza i wszystkiego co zwiazane z kultem religijnym jest w kosciele i tam powinno pozostać .Tyle od wierzącego i praktykujacego a nie żadnego „beduina „

 5. Najważniejsza persona, pan w kiecy.

 6. och jak to dobrze że klecha pomachał palmą, od razu bezpieczniej się zrobiło, jeszcze co łaska ale nie mniej niż „pińcset”, bóg zapłać i na plebanie do ministrantów. jak to cudownie że nic nie można w Polsce otworzyć bez udziału sukienkowej mafii. pytanko czy ten klecha z tych co uważają że jak ksiądz zgwałci dziecko to tylko i wyłącznie przez pokusę. tą czarną sektę powinno się zdelegalizować.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…