Najpiękniejsze zdjęcia z naszego regionu. Przyznano nagrody w konkursie „Lubelskie. Smakuj życie!” (zdjęcia)

Już po raz 9. odbył się konkurs fotograficzny „Lubelskie. Smakuj życie!”. Jego celem jest promocja naszego regionu. W tym roku oceniano blisko 500 zdjęć, które nadesłano z całego kraju.

W piątek ogłoszone zostały wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Tegoroczna edycja była już IX z kolei. Konkurs, którego założeniem jest promocja regionu lubelskiego, przeznaczony jest zarówno dla amatorów, jak też profesjonalistów zajmujących się fotografią artystyczną, reportażową czy dokumentacyjną. Nie ma też ograniczeń wiekowych czy terytorialnych, warunek jest jeden, fotografie muszą być fotografie wykonane w województwie lubelskim.

Łącznie wpłynęły 103 zgłoszenia zawierające 491 fotografii. Ich autorzy pochodzą z różnych miejscowości regionu lubelskiego, ale także z województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Jak wyjaśniał wicemarszałek Michał Mulawa cieszy to, że w tym trudnym czasie, tak wielu uczestników wzięło udział w konkursie. Dzięki temu widać, że województwo lubelskie jest miejscem niezwykle atrakcyjnym dla mieszkańców innych regionów.

W kategorii fotografia artystyczna zwyciężyła Kinga Hendzel za zdjęcie „Lublin – Stare Miasto”, drugie miejsce zajął Jan Dragan za zdjęcie „Jesienna wyspa” zaś trzecie Katarzyna Wereniewicz, autorka zdjęcia „Jeleń przeprawiający się przez Bug”. W kategorii fotografia reportażowa pierwsze miejsce zajął Mirosław Bajkowski za zdjęcie „Sójki”, drugie Kinga Hendzel autorka fotografii „Czasem słońce, czasem deszcz”, trzecie zaś przypadło Małgorzacie Szczygielskiej za zdjęcie „Odpoczynek”. W nagrodę otrzymali oni nagrody o wartości odpowiednio 2 tys., 1 tys. oraz 500 zł. Nie zabrakło też wyróżnień, za które przyznano zestawy upominków.

Nagrodzone zdjęcia będą wykorzystywane na pokonkursowych wystawach oraz w różnych publikacjach promujących Region Lubelski. Często stają się również ilustracją informacyjnych i promocyjnych stron i profili internetowych województwa. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia publikowane są też corocznie w katalogach, wydawanych w formie kalendarza Regionu Lubelskiego.

(fot. UMWL)

6 komentarzy

 1. Te lampiony które są rozwieszane miedzy budynkami w imprezy przykuły moją uwagę. W 2016 była wystawiana sztuka lubelska chłopska z daunami w roli głównej przy rynku solnym we Wrocku. Siedziałem tedy z Japończykami na leżakach i oglądałem ten spektakl i to chyba zadecydowało o mojej tutaj budowie. 🙂

 2. Bez złośliwości

  Jeleń przeprawiający się przez Bug wyglada jak Łoś ….

 3. Skoro ma to promować lubelskie, to przydała by się informacja, gdzie można to zobaczyć – szczególnie ta wyspa mnie interesuje.
  A tak to nikt nie wie, gdzie to jest 🙁

 4. Podoba mi się Nutka

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja