690 680 960

Przebiegała na czerwonym, potrącił ją opel. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

W poważnym stanie jest kobieta potrącona wieczorem przez samochód w Lublinie. Miała wtargnąć na jezdnię na czerwonym świetle.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 17:25 na al. Andersa w Lublinie. Na skrzyżowaniu z ul. Walecznych samochód osobowy potrącił pieszą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący oplem mężczyzna wyjeżdżał z ul. Walecznych i wykonywał manewr skrętu w prawo, w stronę ul. Lwowskiej. Wjechał na skrzyżowanie na zielonej strzałce.

Potrącił przebiegającą przez jezdnię po przejściu dla pieszych kobietę. Z relacji świadków wynika, że miała ona czerwone światło. Poszkodowana z licznymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności wypadku.

60

(fot. lublin112)
2017-12-15 22:08:35

49 komentarzy

 1. Przy warunkowym skręcie od razu na lewy pas, z taką prędkością?

  • Z jaką prędkością? Auto stoi na pasach. Wystarczy że piesza upadła na głowę i już może być w ciężkim stanie. Nawet idąc po chodniku może się przewrócić i być w ciężkim stanie. A skąd ta prędkość?

 2. Ciekawe czy zatrzymał się przed sygnalizatorem z zieloną warunkową strzałką? Bo z tego co widać, wjechał z całym impetem na przejście robiąc pieszej krzywdę.

  Zielona strzałka, podczas wyświetlanego sygnału czerwonego oznacza STOP, ale kto by się tym przejmował?

 3. Nie wiem czy dobrze pamiętam, na tym skrzyżowaniu nie ma strzałek warunkowych .Tam jest chyba skrzyżowanie bezkolizyjne.. Na pewno światło zielone do skrętu w lewo jest bardzo krótko, 2- 3 auta.

 4. kierowca płaci podatek drogowy (w cenie paliwa) płaci też obowiązkowe ubezpieczenie a musi ustąpić pieszemu nawet gdy ten przechodzi na czerwonym świetle to może wprowadzić zakaz poruszania się samochodom w mieście

  • Popieram. Należy wprowadzić zakaz poruszania się samochodami chamom w miescie.

   • W mieście gdzie chamochody terroryzują wszystkich pozostałych (kierowców w samochodach, pieszych, rowerzystów) mocno cynicznie brzmi, to że „kierowca (…) musi ustąpić pieszemu nawet gdy ten przechodzi na czerwonym świetle”.
    Chamochody nie respektują nawet praw poruszających się prawidłowo – a to dopiero mówić o tych co poruszają się nie prawidłowo.

    Uzupełnię to, bo wybrałeś niereprezentatywny przykład (dobry kierowca, zły pieszy).
    „kierowca (…) musi ustąpić pieszemu nawet gdy ten przechodzi na czerwonym świetle” – rowerzyście czy innemu kierowcy przejeżdżającemu na czerwonym tez musi – i nie tylko kierowca ma taki obowiązek – ale i każdy pozostały uczestnik.

    W skrócie – każdy ma ustępować każdemu – tak to musi działać, żeby było bezpieczniej. Ludzie popełniają błędy – więc każdy kto może ten błąd naprawić powinien tak postąpić.
    Dziś Ty naprawisz błąd kogoś – a jutro będzie odwrotnie.

    Żebym nie został posądzony o pozwalanie a łamanie przepisów – to jest oczywiście zabronione i karane, ale jeżeli już do niego doszło to trzeba niekorzystne skutki tego wykroczenia minimalizować.

  • To, że płaci się jakiś podatek, nie daje przywilei na drodze. To co nazwałeś obowiązkiem ustąpienia pierwszeństwa występuje wobec każdego przechodzącego/przejeżdżającego na czerwonym. I taka sytuacja nie jest obca w Lublinie –
   występuje często, gdy dochodzi do wjeżdżania (nawet kilku) samochodów na wczesnym czerwonym.
   Przykład:
   Kierujący jadący na wprost przez skrzyżowanie (w kierunku Węglina) są blokowani przez skręcający w lewo z Nałęczowskiej czy Wojciechowskiej i pomimo sygnału zielonego, czekają aż Ci co wjechali na wczesnym czerwonym zjadą ze skrzyżowania.
   Dlaczego tam nie dochodzi do taranowania tych co wjechali na czerwonym, dało by się nawet bez gwałtownego ruszania?

   • Kierujący jadący Al. Kraśnicką na wprost przez skrzyżowanie (w kierunku Węglina) – nazwy ulicy zapomniałem podać

 5. Czy wy tez juz nawet nie czytacie tych wypocin franka … polowa wpusow jego. Sam do siebie pisze? Wszyscy tu wiedza ze wina pieszej i koniec. Ma czerwone to niech stoi i czeka na zielone. Niech sie cieszy ze przezyla.

  • Prawka chyba nie zdał ze 40 razy i żal mu ściska 4 litery że inni mogą a on nie. Chłopaczyna widocznie potrzebuje się dowartościować.

 6. Franio i Aron specjalisci od Przepisów i jazdy samochodem, którzy jeżdżą aby MPK, bo nie mają prawka.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli