Prowadzili ubój drobiu i wprowadzali mięso na rynek bez badań oraz zezwolenia (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Piaseczna z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, po informacji od dziennikarzy z programu interwencyjnego TVN Uwaga, zatrzymali sześć osób do sprawy nielegalnego uboju drobiu i wprowadzaniu go na rynek.

Policjanci podjechali pod adres, który otrzymali od dziennikarzy programu TVN UWAGA. Jak się okazało w miejscowości Wola Przypkowska w gminie Tarczyn odbywał się nielegalny proceder uboju drobiu w warunkach nie spełniających norm, w tym sanitarnych przewidzianych przy tego typu działalności gospodarczej. Co więcej pochodzące stamtąd mięso bez zezwolenia i badania trafiało na rynek.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu obywateli Wietnamu w wieku od 17 do 48 lat oraz 14-letniego chłopca pochodzącego z tego kraju. Na miejsce wezwano powiatowego lekarza weterynarii, który zabezpieczył żywy inwentarz oraz zajął się utylizacją odpadów i produktów pochodzenia zwierzęcego zalegających na terenie tego gospodarstwa.

Policjanci przedstawili zatrzymanym zarzuty karne, między innymi za prowadzenie działalności gospodarczej bez wymaganego zezwolenia polegające na uboju drobiu i wprowadzaniu go na rynek. Prowadzenia uboju poza rzeźnią, a także za znęcanie się nad zwierzętami. Jeden z zatrzymanych usłyszał również zarzuty za umożliwienie pobytu na terenie RP innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Trzech mężczyzn trafiło do tymczasowego aresztu. Policjanci w związku z ujawnieniem u pozostałych osób nielegalnego pobytu na terenie Polski, i brakiem w ich przypadku związku z nielegalny procederem przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej 14-letniego chłopca, 17- latka i 39-letniego mężczyznę. Sprawa ma charakter rozwojowy, wraz z sanepidem ustalane są obecnie wszystkie miejsca gdzie mogło trafić mięso z tej nielegalnie prowadzonej ubojni.

(fot. Policja Stołeczna)

8 komentarzy

 1. Nawet jajka bez skorupek. Wszystko musi przejść przez ,,sterylny” market, TVN tego dopilnuje.

 2. Chłop to je z wolnego wybiegu kury , koguty .
  A ci co jedzą z marketu to właśnie wietnamczycy i inni azjaci faszerują ” ptactwem” jakoś ostatnio to nawet kawek i wron nie widać, czy to przypadek??

 3. I to jest właśnie zdrowe bo Polskiej wsi. Ale jakieś złodzieje bo inaczej ich nie można nazwać chcą zabić polski rynek i polską wieś dla jakiejś pieczątki bo niby chore. zablokować napływ z innych krajów to naszego nie będzie trzeba badać a będzie zdrowe. A ubój trzeba zrobić ale u polityków i prezydentów miast bo to oni roznoszą swoje chore pomysły.

 4. I to właśnie jemy w wietnamskich restauracjach. Smacznego.

 5. Znowu ten niemiecko-lewacki tvn.

 6. Dla kasy zrobią wszystko, normalna dzicz.

 7. Dlaczego kupowany ostatnio drób ze Stokrotki przy Nałkowskich za każdym razem śmierdzi???!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach