Prośba o pomoc dla 10 miesięcznej Bianki z Lubartowa. Tylko 300 przypadków takich na świecie

Mała Bianka z Lubartowa choruje na bardzo rzadką i potencjalnie śmiertelną chorobę. Jest jednym z 300 przypadków na świecie, a w Polsce jednym z 20, u których stwierdzono chorobę zwaną potocznie klątwą Ondyny. Dziewczynka potrzebuje na operację niebagatelnej kwoty 500 tys. złotych.

Zbiórka pieniędzy na operację chorej Bianki właśnie rozpoczęła się i będzie trwała 3 miesiące. Bianka choruje na bardzo rzadką i potencjalnie śmiertelną chorobę potocznie klątwą Ondyny. Jest jednym z 300 przypadków na świecie.

Choroba sprawia, że Bianka nie umie samodzielnie oddychać, przez co musi być na stałe podłączona do respiratora. Ta groźna i niebezpieczna choroba stwarza realne zagrożenie dla życia Bianki, bowiem w momencie, w którym przykładowo wypadnie jej rurka tracheostomijna Bianka przestaje oddychać i zaczyna się dusić. Niestety taka sytuacja miała miejsce już kilka razy i dlatego, któryś z rodziców musi przy niej czuwać non stop, w szczególności w nocy kiedy Bianka śpi.

Jedyną szansą na uwolnienie Bianki od respiratora i stworzenie jej w miarę możliwości porównywalnych do rówieśników warunków do rozwoju jest kosztowna operacja w Szwecji, która polega na wszczepieniu stymulatora przepony. Koszt operacji to nieosiągalna dla młodych rodziców kwota 500 000 zł, a tylko ta operacja może przybliżyć Biankę do samodzielności.

Możliwie formy pomocy Biance:

1) przekazując darowiznę przelewem tradycyjnym na rzecz Bianki na konto Fundacji:
Fundacja Po prostu Pomagam
Zawadówka 44A Rejowiec 22-360
numer konta 47 2030 0045 1110 0000 0409 3920
z dopiskiem: Darowizna operacja Bianki

2) poprzez stronę PoProstuPomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka „Uwolnijmy Biankę od respiratora – bezcenny oddech”.

bianka

b2

2017-04-15 20:18:55
(fot. nadesłane)

30 komentarzy

  1. Do ja- no piękne życzenia, piękne- jednym pomagasz drugim życzysz, cóż za paradoks.

  2. Ja , obyś i obyś…. Obyś przy tej dobroci jeszcze nie miał(ła) tyle mściwości, to może ktoś by uwierzył w Twoją dobroć. Tyle jadu w Twoim komentarzu.

  3. Dobry człowiek ostatnią kromką chleba się podzieli.

  4. A ja wpłaciłam i g…o mnie obchodzi co na to PO, czy PiS. Co ma do tego polityka, ludzie? Wszędzie widzicie tylko polityków i właśnie dlatego później mamy (nie)rządy. Przestańcie zwracać uwagę na polityków i zaczniecie lepiej żyć. Pomagajmy sobie wzajemnie, bo nigdy nie wiadomo, czy ktoś z nas jakiejś pomocy w życiu nie będzie potrzebował.

  5. Blog o dziecku chorym na to kochamylaure.pl

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!