Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent stawia weto ustawie okołobudżetowej. Padły słowa łamaniu konstytucji

W środę Sejm i Senat przyjęły ustawę okołobudżetową na rok 2024, oraz nowelizację tegorocznej ustawy okołobudżetowej. Dziś Andrzej Duda poinformował, że zostanie ona przez niego zawetowana.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na 2024 rok. Zapowiedział jednocześnie, iż od razu po Świętach złoży do Sejmu własny projekt w tej sprawie. Ma on dotyczyć m.in. podwyżek dla nauczycieli i pozostałych wydatków zaplanowanych w ustawie okołobudżetowej.

– Podjąłem decyzję o zawetowaniu ustawy okołobudżetowej na rok 2024, w której znalazły się 3 mld zł na media publiczne. Nie może być na to zgody wobec rażącego łamania Konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa – wskazuje prezydent RP.

Andrzej Duda wezwał jednocześnie marszałka Sejmu Szymona Hołownię oraz marszałka Senatu Małgorzatę Kidawę-Błońską do pilnego zwołania obrad obu izb. Chodzi o to, aby projekt ustawy został rozpatrzony i przyjęty jeszcze w tym roku.

Jest to reakcja prezydenta m.in. na zmiany w mediach publicznych. Wskazał bowiem, że próba finansowania mediów publicznych przy pomocy ustawy okołobudżetowej jest w obecnej sytuacji „niemożliwa do zaakceptowania”. Zaznaczył jednak, że wszystkie inne wydatki budżetowe, na czele z podwyżkami wynagrodzeń dla nauczycieli, zostaną zachowane.

74 komentarze

  1. zadyma rudego z mediami to przykrywka tego co się dzieje w Brukseli czyli zamach na suwerenność państw aby stworzyć superkołchoz

    • Masz rację.

    • 100/100 przyjeli pakt o nachodzcach zaimporutujemy kilkadziesiat tysiecy afryki i azji bedzie wybuchowo jak w paryzu – im o to chodzi bo to jest odwracanie uwagi od rzeczy głownych – zawłaszczaniu Polski

  2. Tak się wszyscy burzyli jak PIS dawał dwa miliardy na TVP, takie były protesty, takie burdy! Teraz jak Tusk daje 3 miliardy na TVP to cisza? Gdzie jesteście wszyscy? Czemu nie ma hejtu? Wszyscy jesteście żałośni!

  3. o pełnej godzinie przychodzi pielęgniarz obetrzeć mi nosek

  4. „Andrzej Duda wezwał jednocześnie marszałka Sejmu Szymona Hołownię oraz marszałka Senatu Małgorzatę Kidawę-Błońską do pilnego zwołania obrad obu izb. Chodzi o to, aby projekt ustawy został rozpatrzony i przyjęty jeszcze w tym roku”.
    I po co była szopka z tzw. Rządem Morawieckiego? Byłoby więcej czasu na ważne sprawy.

Dodaj komentarz

Z kraju