Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent Andrzej Duda ponownie przyjedzie do Lublina. Tym razem do studentów KUL

W niedzielę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się inauguracja roku akademickiego. Gościem będzie prezydent Andrzej Duda. Wygłosi on wykład nawiązujący do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W najbliższą niedzielę, 21 października, w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2018/2019. W tym roku będzie ona miała szczególnie uroczysty charakter w związku z obchodami jubileuszu 100-lecia powstania KUL. Swój udział w uroczystości zapowiedział już prezydent Andrzej Duda. Ma on wygłosić wykład inauguracyjny „Wyzwania dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości”.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.00 mszą św. w Kościele Akademickim KUL, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Gościem inauguracji będzie również kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Kolejne, zaplanowane na ten dzień wydarzenia, odbywać się już będą w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego.

Najpierw odegrany zostanie Hymn Państwowy, po którym wystąpi rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego ks. prof. Antoni Dębiński. Następnie odbędzie się Immatrykulacja studentów, zaś po wystąpieniu przedstawiciela studentów odśpiewany zostanie hymn Gaude Mater Polonia. Później wykład wygłosi prezydent Andrzej Duda. Na koniec zaplanowano koncert z okazji jubileuszu 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Rozpocznie się on o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur.

Prezydent gościł również w Lublinie w poprzednią niedzielę. Wziął udział w zorganizowanej przez wojewodę lubelskiego i Fundację Niepodległości Gali Koncertowej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W Centrum Spotkania Kultur uhonorowane zostały również osoby i organizacje działające na rzecz umacniania niepodległości i wspólnoty narodowej, kultywowania pamięci historycznej oraz postaw patriotycznych w społeczeństwie.

(fot. prezydent.pl)

13 komentarzy

 1. Ciekawe czy ktoś przyjdzie??????????????

 2. Jako student UM mogę liczyć że kiedyś przyjedzie do nas czy to prezydent wybranych grup społecznych…?

  • Bo UM to uczelnia państwowa, ktoś mógłby niewygodne pytanie zadać, albo co gorsza w niestosownej koszulce przyjść, że o jakichś nieprzychylnych okrzykach nie wspomnę.
   KUL to uczelnia prywatna, tam jest wśród „swoich”.

 3. Audytorium godne wykładowcy.Uczył Marcin Marcina

 4. Hmm – po czym poznać, że w niedzielę wybory?

 5. Jeszcze jego nam tu brakowało. Swoją drogą po wykładowcy widać jaki poziom ma dzisiejszy KUL – to już nie ta uczelnia co kiedyś. Poziom niestety nie rośnie 🙁

  • całe szczęście już emeryt

   Masz rację, dziś już nawet porządnie kebaba po tych studiach nie potrafią zrobić. Kiedyś jeszcze coś potrafili…

 6. będzie agitował na Dojną zmianę

 7. Ciekawe czy będą kodziaże z napisem na koszulkach „pro-sty-tuc-ja”

 8. Znowu!!!!!!!A po co?

 9. Zostałem oszukany na 250tyś przez banksterów i mam nadzieję ,że Prezydent dotrzyma danego słowa bo już długo nie pociagnę. Proszę wspomnieć studentom o prawdzie i honorze.

 10. Po co ekscytować się przyjazdem człowieka, od którego kompletnie nic nie zależy?