Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poznajcie Dawidka!

Ten słodki bobas to Dawid Fijołek, drugi syn Magdaleny i Andrzeja Fijołek oraz pierwszy podopieczny założonej przez nich Fundacji „W Dobrych Rękach”. Urodził się w sierpniu br. bez prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) natomiast lewa rączka jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Przed Nim – jak i Jego rodzicami – długa walka o sprawną lewą rączkę i pełną samodzielność.

Dawidek urodził się 16 sierpnia 2017 roku dokładnie w dniu dziewiątej rocznicy ślubu swoich rodziców. Zarówno oni jak i Jego starszy brat Jakub z radością oczekiwali na Jego narodziny. Podczas ciąży Jego mama bardzo dbała o to, aby jego rozwój był prawidłowy. Liczne wizyty w prywatnym gabinecie lekarskim nie wskazywały na nic niepokojącego. Przeciwnie wszystkie badania (usg) wykazały prawidłowy rozwój dziecka.

Szok nastąpił podczas porodu. Okazało się, że Dawidek nie ma prawej rączki (wykształcił się jedynie bark) natomiast lewa rączka jest krótsza (brak łokcia i przedramienia). Nie w pełni wykształciła się również dłoń Dawidka, która jest mniejsza i posiada trzy zrośnięte paluszki.

Fundacja W Dobrych Rękach powstała z inicjatywy Magdaleny Fijołek – Mamy małego Dawidka. Po Jego porodzie rodzice rozpoczęli poszukiwania osób z podobnymi schorzeniami. Chcieli dowiedzieć się jak najwięcej zarówno na temat samej wady dłoni, a także jak funkcjonować w obecnej sytuacji. Odzew na internetowy apel był ogromny. Dostrzegli wtedy jak wiele jest osób z wadami kończyn i jak dużo wsparcia potrzebują, tak dzieci jak i ich rodziny. To wtedy zrodził się pomysł założenia Fundacji. Jej powołanie stało się naturalną drogą, aby pomóc Dawidkowi oraz innym osobom z niepełnosprawnością.

Pomoc w założeniu Fundacji jak i w jej prowadzeniu natychmiast zaoferowali członkowie rodziny, przyjaciele i znajomi rodziców Dawidka. To dodało im sił i wiary, że Fundacja jest i będzie organizacją, która stanie się swoistą dłonią wyciągniętą do osób z wadami kończyn i ich opiekunom. Od czasu jej powstania niemal każdego dnia pojawiają się osoby, które zupełnie bezinteresownie oferują swoją pomoc. Właśnie dzięki temu Fundacja działa z taką wizją, determinacją i zaangażowaniem.

Mały Dawidek jest bardzo radosnym i aktywnym dzieckiem. Od pierwszych dni na Jego twarzy stale gości uśmiech. Jest otoczony miłością i troskliwą opieką swoich rodziców, starszego brata, a także innych członków rodziny i przyjaciół. Jego dalszy rozwój wymaga jednak stałej rehabilitacji. Jest to niezbędne, aby mógł nauczyć się wykonywać te wszystkie czynności jakie w pełni sprawne dziecko uczy się i wykonuje w sposób naturalny. Będzie to też od Niego wymagało większej siły, sprytu, zaangażowania oraz cierpliwości. Wiele czynności będzie mógł niestety wykonywać jedynie nogami dlatego rehabilitacja jest niezmiernie ważna i konieczna już od noworodka. W przyszłości Dawidka czekać będą inne zabiegi i operacje rączki. Będzie to możliwe po osiągnięciu odpowiedniej masy ciała.

Jego rodzice liczą na to, że postępy w medycynie będą na tyle szybkie aby Dawidek miał szansę na sprawną rączkę i bycie w pełni samodzielnym chłopcem. Do tego czasu Fundacja będzie dla Niego pomocną dłonią.

Obecnie Fundacja zbiera fundusze głównie na rehabilitację Dawidka oraz na konsultację medyczną u doktora Dror Paley (Klinika St. Mary’s Medical Center w West Palm Beach na Florydzie) – znanego chirurga z zakresu wydłużania oraz korekty deformacji kończyn. Dr. Paley w przyszłym roku przyleci do Polski. Koszt konsultacji na terenie naszego kraju to 4000 USD.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, rodzina Dawidka życzy wszystkim ludziom dobrej woli oraz czytelnikom portalu Lublin 112 – Zdrowych, Radosnych i Pogodnych Świąt spędzonych w gronie najbliższych osób oraz Szczęśliwego Nowego Roku!!!

link do strony internetowej Fundacji W Dobrych Rękach:
http://wdobrychrekach.com/

Fundacja W Dobrych Rękach
Fundacja na rzecz osób z wadami kończyn
Numer KRS: 0000701740 NIP: 7123350356
Konto PL: 19 1090 2590 0000 0001 3541 1655
Bank Zachodni WBK S.A.

2017-12-21 10:53:53
(fot. FWDR)

Komentarze wyłączone

Z kraju