Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pożary sadzy i samochód w ogniu. Strażacy w ciągu tygodnia interweniowali 21 razy (zdjęcia)

W ciągu minionego tygodnia lubartowscy strażacy interweniowali 11 razy do pożarów. Większość z nich dotyczyła pożarów sadzy, w jednym z przypadków ogień objął zaparkowany pojazd osobowy.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie poinformował, że w okresie od dnia 06.02 do dnia 12.02 na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 21 zdarzeń w tym: 11 pożarów i 10 miejscowych zagrożeń.

Pośród pożarów tylko w minionym tygodniu miało miejsce 5 pożarów sadzy. Jest to bardzo duża ilość biorąc pod uwagę potencjalne skutki takiego pożaru, który w niesprzyjających warunkach może przerodzić się w pożar dachu lub całego budynku.

– Przypominamy o obowiązku czyszczenia przewodów kominowych, które zgodnie z prawem w przypadku kotłów opalanych paliwem stałym należy wykonywać 4 razy w roku – apeluje oficer prasowy KP PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur.

W miniony piątek do strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Lubartowie. Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że pali się wnętrze pojazdu.

Samochód znajdował się na parkingu między blokami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza pojazdu, co doprowadziło do ugaszenia pojazdu. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie straty.

Pożary sadzy i samochód w ogniu. Strażacy w ciągu tygodnia interweniowali 21 razy (zdjęcia)

Pożary sadzy i samochód w ogniu. Strażacy w ciągu tygodnia interweniowali 21 razy (zdjęcia)

(fot. PSP Lubartów)

Autor: redakcja

2 komentarze

  1. Strażacy w ciągu tygodnia interweniowali 21 razy. Jak na tyle zastępów OSP, to zdecydowanie za mało.

  2. Pożary sadzy?Zdziwienie? Przeceż kacor mówił że wungiel ze Ślunska jest wujowy.Za to pisiorrski,zagraniczny to sama ekologia.