Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przyznano kolejne certyfikaty Marka Lubelskie. Trafiły do 10 firm (zdjęcia)

Kolejnych 10 firm z województwa lubelskiego będzie mogło używać znaku Marka Lubelskie. To symbol jakości, innowacyjności i troski o środowisko naturalne.

Rozstrzygnięta została kolejna, XVII już edycja projektu gospodarczego Marka Lubelskie. Głównym celem realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego projektu, jest promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego, będącego symbolem jakości, innowacyjności i troski o środowisko.

Projekt realizowany jest od 2007 roku i jest to pionierska inicjatywa w skali kraju, promująca gospodarcze walory Lubelszczyzny poprzez wspieranie rodzimych produktów i usług. Łącznie zastrzeżonym znakiem towarowym Marka Lubelskie może się już poszczycić setka firm z całego regionu. Pochodzą one z branży spożywczej, medycznej, usługowej, produkcyjnej, budowlanej, odzieżowej, ogrodniczej oraz IT.

W tegorocznej edycji certyfikaty trafiły do 10 laureatów. Znak Marka Lubelskie będą mogły umieszczać na swoich produktach firmy: Darex Producent Koszul z Kraśnika, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita posiadająca swoje oddziały m.in. w Białej Podlaskiej, Łaszczowie i Tomaszowie Lubelskim, Pimum z Biłgoraja znana z marki mebli Deerhorn, producent systemów zamykania RST Roztocze z Tomaszowa lubelskiego, producent sortownic do owoców spółka Green Sort z Janowa Podlaskiego, przedsiębiorstwo Rigel z Chełma zajmujące się produkcją różnych rodzajów kaw i herbat, Winnica Sienkiewicz z Samoklęsk, BiGrim z Wojciechowa produkująca ekologiczne soki, Gniecki z Hrubieszowa świadcząca usługi cateringowe pod marką Wschodni Smak, a także Gospodarstwo Ogrodnicze Szczepanówka ze Świdnika Małego słynące z naturalnych soków i cydru.

Przyznano kolejne certyfikaty Marka Lubelskie. Trafiły do 10 firm (zdjęcia)

Przyznano kolejne certyfikaty Marka Lubelskie. Trafiły do 10 firm (zdjęcia)

Przyznano kolejne certyfikaty Marka Lubelskie. Trafiły do 10 firm (zdjęcia)

(fot. UMWL)

10 komentarzy

 1. To Bury czy Palikot się nie załapał?

 2. Łysy insirator

  Same potęgi gospodarcze …..

 3. Przejżałem stronę internetową firmy DAREX (koszule) i uśmiałem się. Nie wiedziałem że ludzie kupują takie koszule. No chyba że na dyskoteki w remizie (ale o gustach się nie dyskutuje). Ale szyją koszule policyjne i strażackie to może za to dostali nagrodę. DAREX w googlach maps ma taki sam adres co DAREK sprzedaż paliw (to chyba inna firma). Ta fabryka koszul nie wygląda okazale.
  PINUM Biłgoraj. Strona interneetowa to porażka. Ile by za nią zapłacili to i tak za dużo. Oferta … kilka biurek i stojak na ubrania.
  Po odwiedzinach stron internetowych tych dwóch firm darowałem sobie pozostałe.
  Powiem tak. Nagroda taka jak nagrodzone firmy. To jest tylko moje wrażenie a nie obiektywna opinia o nagrodzie i firmach.

  • przecież wiadomo nie od dziś że takie gale i przyznawanie nagród to tylko znajomi i krewni królika dostają 😉 lizu lizu

  • Kaziu, Ty jak jesteś taki bystry to przeczytałbyś dobrze, ze zrozumieniem „Pinum z Biłgoraja znana z marki mebli Deerhorn”” to wszedłbyś na stronę Deerhorn. Ale co Kazio może mieć do zaproponowania poza ogólną krytyką. No cóż, Polska także potrzebuje takich Kazików.

 4. Ta cala gala to zwykła ustawka

 5. masz rację, to ja ustawiłem Galę. Wszystko moja wina. 🙂

 6. nawet nie znajomi, to moja rodzina była, tylko ? ?

Z kraju