690 680 960

Pożar skody na ul. Nadbystrzyckiej. Samochodowe gaśnice nie dały rady

Wczoraj po południu w Lublinie doszło do pożaru samochodu. Do akcji gaśniczej ruszyli strażnicy miejscy.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14.25 na ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie. Kobieta kierująca osobową skodą zauważyła nagle, jak z komory silnika zaczyna wydobywać się dym. Zatrzymała auto w pobliżu zatoczki przystankowej, wybiegła z samochodu i ruszyła w kierunku bagażnika w poszukiwaniu gaśnicy. Całą sytuację zauważyli strażnicy miejscy, którzy akurat w tym czasie przejeżdżali w pobliżu.

Strażnicy zatrzymali się obok i za pomocą swojej gaśnicy, a także tej ze skody, usiłowali ugasić wydobywające się płomienie. W tym czasie auto nagle zaczęło samoczynnie staczać się do tyłu. Okazało się, że kierująca, opuszczając w pośpiechu samochód, nie zaciągnęła hamulca ręcznego oraz pozostawiła skodę na biegu jałowym. Pojazd przejechał przez jezdnię, chodnik i trawnik, i zatrzymał się dopiero na płocie jednej z posesji.

Widząc że gaśnice niewiele pomogły strażnicy powiadomili dyżurnego a ten straż pożarną. W międzyczasie jeden ze strażników wpadł na pomysł by z pobliskiego przedszkola przynieść dużo większą gaśnicę. Dopiero za jej pomocą udało się stłumić ogień, a przybyli po chwili strażacy dogasili pożar.

Jak się okazało, w samochodzie doszło najprawdopodobniej do zwarcia w instalacji elektrycznej. Świadkiem całego zdarzenia był nasz czytelnik „Grzegorz Lubelski”, który za pomocą telefonu komórkowego zarejestrował część akcji gaśniczej.

(wideo – Grzegorz Lubelski – DZIĘKUJEMY!)
2014-09-12 20:20:28

4 komentarze

 1. Spoko. Jutro, a najdalej w następną niedzielę autko będzie oferowane na giełdzie jako nówka prosto z Salonu.
  🙂

  • Wielbicieli Fantasty

   Już jest nówka woda po kostki spalona kierownica ale jak dla Takiego znawcy jak Ty to jest nówka to chyba nigdy z salonu samochodu nie kupiłeś.

 2. To straznicy noszą ze sobą gaśnicę.Coś pięknego.

 3. Wielbicieli Fantasty

  Proszę Państwa to właścicielka przedszkola przyniosła gaśnice z przedszkola i samochód się nie toczył bo był hamulec ręczny zaciągnięty a bieg był wrzucony wsteczny. Jak nie wiesz to nie pisz albo pisz prawdę panie Grzegorzu Lubelski.

Kursy walut

 • USD 4.3697zł -0.83%
 • GBP 5.3464zł -0.31%
 • EUR 4.6356zł 0.03%
 • CHF 4.803zł 0.12%

Polub nas