Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar kamienicy na zamojskiej starówce. Ewakuowano mieszkańców

Dzisiaj przed południem w jednej z kamienic na zamojskim Starym Mieście wybuchł pożar. Paliło się mieszkanie na poddaszu.

Pożar został zauważony w niedzielę około godziny 11. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Zamenhofa w Zamościu, czując dym od razu powiadomili służby ratunkowe. Na miejsce przyjechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Strażacy po przybyciu na miejsce, ze względu na silne zadymienie panujące w budynku, ewakuowali część mieszkańców.

Okazało się, ze pali się mieszkanie zlokalizowane na poddaszu kamienicy. W lokalu nie było właścicieli. Jak nas poinformowano, sytuacja została szybko opanowana, strażacy zapobiegli rozprzestrzenieniu się ognia na dach czy też sąsiednie mieszkania. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

W akcji gaśniczej brały udział 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej. Działania na miejscu pożaru trwały ponad dwie godziny. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia. Na miejscu pojawił się również inspektor nadzoru budowlanego.

(fot. nadesłane – Łukasz – DZIĘKUJEMY!)
2014-12-28 14:16:11

Komentarze wyłączone

Z kraju