Powiesił się na gałęzi. Policjanci reanimowali go na drzewie

Widząc wiszącego na gałęzi mężczyznę zdjęli kurtki i natychmiast ruszyli na pomoc. Ponieważ nie oddychał, aby nie tracić czasu na ściąganie go na dół, akcję reanimacyjną prowadzili na drzewie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę po godzinie 17 w miejscowości Ponikwy w gminie Zakrzew. Jedna z mieszkanek powiadomiła służby ratunkowe, że jej syn się powiesił. Na pomoc ruszył zespół ratownictwa medycznego, policjanci oraz straż pożarna. Jako pierwsi, już po kilku minutach, dotarli dwaj dzielnicowi z Bychawy.

Matka mężczyzny wskazała im czereśnię, na której na znacznej wysokości wisiał jej syn. Funkcjonariusze weszli na wysokie drzewo, na którym zastali wiszące na samochodowym pasie bezpieczeństwa bezwładne ciało młodego mężczyzny. Jeden z policjantów uniósł mężczyznę, a drugi w tym czasie zdołał zdjąć pas. Następnie obaj tym samym pasem przypięli się do mężczyzny aby móc bezpiecznie sprowadzić go na dół. Ponieważ nie wykazywał on funkcji życiowych, aby nie tracić czasu, jeszcze na drzewie rozpoczęli akcję reanimacyjną. Po krótkiej chwili mężczyzna zaczął oddychać, a jego puls zaczął być wyczuwalny.

Chwilę później mężczyzna odzyskał też przytomność. Początkowo nie wiedział co się wokół niego dzieje, nie pamiętał też skąd się wziął na drzewie. Jednak chwilę później pamięć mu wróciła i znów chciał podjąć próbę samobójczą. Zaczął się szarpać z funkcjonariuszami chcąc zeskoczyć ze znacznej wysokości. Został on obezwładniony i przy pomocy strażaków sprowadzony na ziemię. Następnie mężczyznę przekazano ratownikom medycznym, którzy przewieźli go na obserwację do szpitala na ul. Abramowicką w Lublinie.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-05-01 17:03:05

Zobacz również

17 komentarzy

  1. Brawo Policjanci. Takie informacje dają człowiekowi poczucie bezpieczeństwa. Gratulacje za chłodny umysł i ofiarność. W całej tej tragicznej sytuacji dobra wiadomość.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!