Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Powiedział, że w samolocie znajduje się bomba. Konieczna była interwencja służb AKTUALIZACJA

Wczoraj po południu w Porcie Lotniczym Lublin doszło do incydentu z jednym z pasażerów. Mężczyzna miał lecieć do Eindhoven.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na terenie Portu Lotniczego Lublin w Świdniku. Jak ustaliło Radio ZET, jeden z pasażerów zrezygnował z lotu do Eindhoven w Holandii.

W trakcie opuszczania samolotu mężczyzna przekazał służbom, że znajduje się w nim bomba. W związku z całą sytuacją z maszyny miała się odbyć ewakuacja 226 pasażerów i 7 członków załogi.

Straż Graniczna potwierdza takie zdarzenie, natomiast Port Lotniczy Lublin odmawia komentarza w sprawie i nie udziela szczegółowych informacji.

AKTUALIZACJA 12:01

Jak ustaliliśmy, na lotnisku ogłoszony został alarm, interweniowały służby, jednak samej ewakuacji maszyny, wbrew informacjom radia ZET nie było. Obecnie prowadzone są z zatrzymanym mężczyzną dalsze czynności.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. Pokazać facjatę udostępnić dane osobnika i do czubków ! Trzeba izolować !

  • będzie go to sporo kosztować więc kara adekwatna;)

   • Pirat z bystrzycy

    jak już wytrzeżwieje 🙂 pomysłowość rodaków nigdy mnie nie przestanie zaskakiwać, w szczególności jak po alkoholu nabiera ich na żarty. Kiedyś widziałem na lotisnku w świdnku akcje jak przy odprawie kolega, który wczesniej się raczył alkoholem rzucił jakimś tekstem do zdezorientowanej strażniczki i zaraz leżał na ziemii. Nie poleciał, a jak go prowadzili to twierdził, że przecież żartował

 2. Tylko trzeba jeszcze powiedzieć, że ja wyproszono pasażerów to lotnisko nie potrafiło podać informacji na kiedy lot będzie przebukowany. Dodatkowo ludzie a były tam też osoby z małymi dziećmi nie mogły opuścić lotniska do godziny 22 . Udało sie to dopiero o 22 pytanie dlaczego służby nie chciał wypuścić pasażerów? Dlaczego nie podali racjonalnego powodu.
  Ciekawe ile zarobił sklpe duty free. Bo jednak ci ludzie musieli coś zjeść się napić…
  Trochę wiocha jak tak długo trzymają ludzi beż żadnej informacji i nie pozwalają przekroczyć bramek…

 3. cygan "Tulipan"

  Jeszcze nie doleciał do Holandii a już naćpany

 4. A ja jeszcze dodam, że lotnisko jawnie okradło pasażerów. Jak wiadomo przy kontroli bezpieczeństwa nie można posiadać płynów powyżej 100ml. Po odbyciu tejże kontroli można udać się do sklepu bezcłowego między innymi z alkoholem i papierosami. Ludzie zrobili zakupy, po ewakuacji zostaliśmy skierowani z powrotem na wyżej wymienioną kontrolę. Cały alkohol zakupiony godzinę wcześniej został ludziom zarekwirowany przez służby. Obsługa lotniska będzie chodzić nabombiona przez kolejny tydzień, na zwrot pieniędzy nie mamy co liczyć. Witamy w Świdniku:)

  • O widzisz! I to mógł być motyw całego zamieszania: chcieli wam wódkę zabrać!
   Ha ha ha.

  • Chwila chwila, przecież zdementowano że jaka kolwiek ewakuacja była, więc po co kłamiesz?
   Tym bardziej, że gdyby do ewakuacji doszło, to nie pozwolili by zabrać Ci bagażu podręcznego z kabiny.
   Kolejny bajkopisarz.

   • To zobacz tumanie kiedy odleciał ten samolot. Dzisiaj rano. Pasażerowie spędzili noc w hotelu (ci, którzy nie mieszkają w okolicy, reszta na własną rękę). Wczoraj weszliśmy do samolotu, po czym kazano nam z niego wyjść. Jak inaczej to nazwiesz jak nie ewakuacją?

   • A no właśnie widzisz.o niczym nas nie poinformowano.
    1) byliśmy w samolocie po czym kazali wziąć bagaże podręczne na kolana żeby zobaczyć czy „nic nie zostało od tamtego pajaca”
    2) kazano nam opuścić samolot i przejść ponownie kontrolę bezpieczeństwa a potem zapraszają na pokład
    3) wracając wkurzeni że powyrzucali nam alkohole i napoje z bezcłowej bo przekraczają 100ml widzimy że nie ma naszego samolotu i wtedy przychodzi sms „lot opóźniony,nowy wylot 20”
    4) wkurzeni i zmęczeni wyczekiwaliśmy tej 20 żeby ok 19:30 dowiedzieć się że ponoć samolot jest ale nie ma załogi
    5) dostajemy kolejną wiadomość że nasz lot został przesunięty na dziś na 8:20

    Więc proszę Cię najpierw dowiedz się u źródła a potem komentuj że ktoś kłamie!

    Kłamali na lotnisku, straż graniczna i wizzair

    • Brawa w końcu ktoś napisał jak było! Można by tu jeszcze dużo dopisać… Ja wczoraj jeszcze usłyszałam od pracującej tam Pani po tym jak samolot niby po nas przyleciał że czekamy na załogę która już jest w drodze ?

     • Tak dokładnie było,jeszcze co najgorsze obsługa lotniska poinformowała że hotel i transport we własnym zakresie ale żeby brać faktury to linie lotnicze oddadzą pieniądze więc każdy szybko coś organizował a o 22 przyjechał autokar i zabrał 42 z 200 paru osób do hotelu.

      Kto tu kłamie Jaśnie Panie?

 5. zaplaci za akcje?

Z kraju

Sport