Powiedział, że jest w lesie i zamierza odebrać sobie życie. Policjanci odnaleźli desperata

45-latek z Lublina w sobotni wieczór zadzwonił do opolskiej jednostki policji i przekazał, że zamierza w lesie odebrać sobie życie. Policjanci niezwłocznie przystąpili do poszukiwań desperata.

W minioną sobotę po godzinie 19:30 dyżurny opolskiej policji odebrał rozpaczliwy telefon. Mężczyzna wyznał oficerowi dyżurnemu, że jest w lesie i zamierza odebrać sobie życie.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania. Policjanci obawiali się, że mężczyzna będzie próbował zrealizować swoją zapowiedź, a dodatkowo wieczór, który zastałby mężczyznę poza domem oraz spadająca temperatura mogła być dla niego bardzo groźna.

Policjanci mieli ograniczony kontakt ze zgłaszającym, który najpierw nie bardzo wiedział, w której części lasu się znajduje, później zaś stracił zasięg w telefonie.

Na szczęście wysiłki mundurowych nie poszły na marne i wkrótce udało się im znaleźć 45–latka na skraju lasu. Mieszkaniec Lublina trafił pod opiekę medyczną. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. po co dzwonił?

  • Żeby powiedzieć, że jesteś deb*lem… bo potrzebował pomocy. Chcesz zrozumieć człowieka w ciężkiej depresji, poczytaj odpowiednie książki.

   • do użytkownika ” D” nie obrażaj Frania, niestety ale ma rację. Poczytaj książki? Może Pan niech poczyta niedoszłemu samobójcy o okrągłych drzewach w lesie. Pewnie zrozumie, znajdzie drzwi, żeby wyjść z lasu.

 2. Ja i Pan Franek najbardziej lubimy kabaret „Życie na szczycie”.

 3. Krystian from Dżamajka

  Jakby chciał się zabić nic by go nie powstrzymało

  • Chcesz medal Kapitanie Oczywistość? Jak mnie wkurw*ają takie komentarze… wolałbyś czytać codziennie o udanych samobójstwach? Przecież to bardzo dobrze, że ludzie szukają pomocy, że udaje się do nich dotrzeć.

   • Zajmij się tymi co chcą żyć, im trzeba za wszelką cenę pomóc, a takich ” niedzielnych leśnych” wieszaczy to z urzędu należy olać. Generują takie *** tylko koszty, angażuje się ratowników i co? I nic!!! Takich nawet w psychiatryku nie chcą przyjąć!!!

    • Uuu licz się że słowami

    • Z tego co tu piszesz to największym *** to jesteś ty, a depresja to choroba i to chyba najcięższa bo strasznie ciężko z nią wygrać. Widać mylisz depresję z chwilami słabości typu „odeszła ode mnie dziewczyna i nie chcę żyć”.
     Poczytaj trochę o chorobie dwubieunowej kiedy to człowiek co parę miesięcy staje się na zmianę raz królem życia, a zaraz wrakiem człowieka i tak bez przerwy w koło. Nad tym się nie panuje i to przychodzi samo, bez żadnej zewnętrznej przyczyny.
     Na bank spotkasz się z tym wśród najbliższych.

 4. a wystarczyło mu odpisać: „śmiało”

 5. No i po co, był już prawie na szczycie!

 6. Otwieram ten artykuł o osobie z problemami w kierunku samobójstwa, a wyskakuje mi reklama totolotka że mogę wygrać miliony. Słaba trochę ta korelacja.

 7. to tylko zawracanie dooopolki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia