Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącony pieszy nietrzeźwy, kierowca renaulta bez OC i badań technicznych

Wczoraj po południu w Zawieprzycach doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Potrącony mężczyzna był nietrzeźwy, zaś kierowca pojazdu nie posiadał m.in. ubezpieczenia OC.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 17 w miejscowości Zawieprzyce w powiecie łęczyńskim.

Policjanci ustalili, że 64-latek na prostym odcinku drogi poruszał się całym pasem ruchu. Kierowca pojazdu marki Renault po wyminięciu się z innymi uczestnikami ruchu nagle zauważył pieszego, jednak pomimo hamowania nie udało się uniknąć zderzenia.

Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych, pomimo iż poruszał się poza terenem zabudowanym. Co więcej 64-letni mężczyzna był pijany i „wydmuchał” na alkomacie ponad promil alkoholu. Pieszy trafił do szpitala.

Z kolei 48-letni kierowca pojazdu był trzeźwy, ale nie posiadał ubezpieczenia OC i aktualnych badań technicznych pojazdu. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

4 komentarze

  1. A ilu takich jeździ i jeszcze nie wpadło? Dobrze że w przyszłym roku zmieniają się przepisy odnośnie OC. Może ruch na drogach się zmniejszy a już na pewno na parkingach będzie więcej wolnych miejsc

  2. Franiu ciebie strzelili obrońco pseudo pieszych ???

  3. tak przez takie „oszczędności” można sobie życie zafajdać…