Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potracił pieszą na przejściu, był pijany. Dziś usłyszy prokuratorskie zarzuty

Mężczyzna, który potrącił wczoraj kobietę na przejściu dla pieszych w Ciecierzynie usłyszy dzisiaj prokuratorskie zarzuty. 45-latkowi grozi kara do 4,5 roku więzienia.

W czwartek rano w Ciecierzynie, na drodze krajowej nr 19 doszło do wypadku z udziałem pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Peugeot jechał w kierunku miejscowości Niemce. Mężczyzna na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą przez jezdnię ze strony lewej na prawą 73-latkę. W wyniku potrącenia piesza doznała poważnych obrażeń ciała. Kobieta trafiła do szpitala.

Jak się okazało po badaniu alkomatem 45-latek kierujący pojazdem był nietrzeźwy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Co więcej peugeot, którym poruszał się mieszkaniec gminy Niemce, nie posiadał ważnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali 45-latka i przewieźli do policyjnej celi.

W piątek mężczyzna usłyszy zarzuty i zostanie przesłuchany. W trakcie czynności z udziałem prokuratora zapadnie decyzja w przedmiocie środka zapobiegawczego. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości 45-latkowi grozi do 4,5 roku więzienia oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

19 komentarzy

 1. 0,8 to dość niewiele. W kilku krajach europejskich to nawet stężenie dopuszczalne.
  Dlatego nie jestem pewien, czy w tym wypadku, to alkohol był główną przyczyną tego wypadku.

  • trzeba mu było powiedzieć, żeby potrącił kobietę w kraju, gdzie 0.8 to trzeźwość. tutaj raczej pójdzie siedzieć.

  • Normalny jesteś? W żadnym kraju europejskim nie jest dopuszczalny alkohol we krwi podczas wypadku! Możesz jeździć z pewną ilością alkoholu we krwi ale przy wypadku/kolizji masz być trzeźwy!

  • Jakie to kraje? Mieszkam w jednym z nich ale przy kolizji wypadku potraceniu mam mieć 0.0 promila Rutynowe kontrola policji ok 0.5 promila ale przy jakimś innym zdarzeniu drogowym 0.0 Doucz się A później wypowiadaj

 2. Za nietrzeźwość i spowodowanie wypadku powinno być „od czterech lat” a nie do czterech.

 3. Toż to małe piwko przed śniadaniem

 4. tego się nie przelicza na głowę i ilość. dwie osoby mogą wypić tyle samo i mieć promil, jedna będzie się zataczać i bełkotać, a po drugiej nie będzie nic widać.
  to efekt tolerancji na alkohol, a nie mocniejszego upijania się tą samą ilością…

  • Acha,ostatnie zdanie wszystko mi wyjaśniło.Dzięki,nie mogłem zrozumieć tej zależności od ilości co przenika mi do kości. ;\

 5. Gdyby spowodował u tej kobiety porównywalne obrażenia za pomocą kija albo noża, to na bank poszedłby siedzieć na kilkanaście lat.

  Ale on tylko prawie ją zabił przy użyciu samochodu, więc nie ma o czym mówić – do 4 lat. I tutaj słabe zastosowanie znajduje typowa wymówka drogowych bandytów, czyli „TO BYŁ WYPADEK! JA NIE CHCIAŁEM!!!”, bo jak wsiada będąc w stanie nietrzeźwości za kierownicę auta, które nie ma aktualnych badań technicznych (czyli może być totalnie niesprawnych, zagrażającym bezpieczeństwu rzęchem), to raczej z góry wiadomo, że dobrze to to się raczej nie skończy.

  • tak jak z zabójstwem. za premedytację dostaniesz dożywocie, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym po paru dniach kilka lat.

 6. Nie ważne ile lat mu grozi tylko ile dostanie, ważniejsze jest dołożenie wysokiej kary finansowej na leczenie i rechabilitację ofiary. W karę zakazu prowadzenia pojazdów mocno wątpię bo będzie jeździł bez prawka.

 7. Przecież tej kobiecie nic takiego się nie stało, to jest 73 latka, która potykając się mogła uszkodzić kolano w taki sam sposób, ludzie ogarnijcie się człowiek i tak będzie miał karę, a chorobę się leczy bo to jest choroba przez takie komentarze na pewno Mu nie pomożecie, banda idiotów ??

 8. Sądzisz ze nic takiego tej kobiecie się nie stało? Owszem stało przejdzie kilka poważnych operacji i to nie jest choroba tylko złamanie wielu kości. Jemu pomóc? Za to co zrobił po pijanemu? Śmieszny jestes człowieku!!!

 9. Człowieku przez małe c. Ta kobieta ma jeszcze kilka lat swojego Życia . Ma dzieci wnuki i całą rodzinę za sobą.!! A jakiś kretyn alkoholik przepraszam zrobił z niej kalekę. Czy ona teraz powinna przepraszać jegomościa że on nie zatrzymal się na pasach? Czyja to jest wina? Kobiety która przechodziła przez przejście oznakowane czy kolesia który poprostu w nią wjechal? Jestem kierowcą od 8 lat i nie ogarniam!!! Może za krótko jeżdżę !! A dla pani powinno być dożywotnie odszkodowanie ! W tym wieku nie powinno być inaczej !!!!

 10. Jakie to kraje? Mieszkam w jednym z nich ale przy kolizji wypadku potraceniu mam mieć 0.0 promila Rutynowe kontrola policji ok 0.5 promila ale przy jakimś innym zdarzeniu drogowym 0.0 Doucz się A później wypowiadaj

Z kraju