690 680 960

Ruszają prace przy obwodnicy Szczebrzeszyna. Na początek przygotowany zostanie projekt

Planowana obwodnica Szczebrzeszyna wchodzi właśnie w kolejny etap przygotowań. Zamówione przez GDDKiA opracowanie pozwoli na ustalenie wariantów jej przebiegu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej dla obwodnicy Szczebrzeszyna. Zadaniem wykonawcy będzie również przygotowanie materiałów do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do przeprowadzenia postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Trasa powstanie w ciągu drogi krajowej nr 74 Janów Lubelski – Zamość. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP, czyli główna ruchu przyspieszonego, mająca po jednym pasie w każdym kierunku. W ramach inwestycji powstaną m.in. skrzyżowania z drogami poprzecznymi i dojazdowymi, bezpieczne przejścia dla pieszych, ciągi pieszo-rowerowe oraz drogi dojazdowe zapewniające dostęp do obwodnicy. Zbudowane zostaną również obiekty inżynierskie i ochrony środowiska.

Opracowanie, które za 1,6 mln zł wykona firma Safege, posłuży m.in. do ustalenia wariantów przebiegu obwodnic, zakresu rzeczowego inwestycji oraz uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, która zatwierdzi ostateczny przebieg nowej drogi. Powstanie ona w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, który to obejmuje również budowę obwodnic: Łukowa, Łęcznej, Janowa Lubelskiego, Dzwoli, Gorajca oraz Zamościa.

(fot. Google Street View)

5 komentarzy

 1. A droga z Józefowa do Zwierzyńca nadal pełna dziur…

  • Cieee chorobaaaa !!!

   Taaa, o ul. Dąbrowskiej w Lublinie, nawet nie wspomnę

   • co tam Jakaś ul. Dąbrowska czy Łazienkowska !!!
    polecam przejechać się ulicą Energetyków albo Lucyny Herc czyli Walentynowicz

 2. Bardzo często ostatnio jeżdziłem trasą Janów – Zamość. Od Frampola jedzie się pięknie do Szczebrzeszyna (z wyjątkiem zakrętów przed Radecznicą. Problemem jest zjazd do Szczebrzeszyna skąd przez Bodaczów, Wielączę itd jedzie się ślimaczym tempem do Zamościa. Świetnie, że ma się to zmienić – kiedyś. Omijając Janów, Zofiankę, Krzemień , Dzwolę obwodnicami da się dojechać bezpiecznie do Zamościa poniżej godziny.

 3. Słuchaczka radia co ma wieprzową twarz

  Jak pod wspomnianą obwodnice wytną tam wszystkie trzciny, to gdzie będzie brzmiał herb Szczebrzeszyna ?!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej