Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potężne wybuchy było słychać w znacznej części regionu. Nie ma powodów do niepokoju

Kilkadziesiąt telefonów i wiadomości odebraliśmy od zaniepokojonych mieszkańców, którzy usłyszeli odgłosy potężnych eksplozji. Ustaliliśmy, że jest to związane z wojskowymi maszynami, jakie w tym czasie leciały nad regionem.

We wtorek około godziny 18:20 mieszkańcy części województwa lubelskiego usłyszeli dwa odgłosy wybuchów. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt wiadomości oraz pytań w tej sprawie. Pochodzą one m.in. z powiatów lubelskiego, kraśnickiego, opolskiego i puławskiego. Jak wskazują czytelnicy, w wielu miejscach huk był tak potężny, iż wiele osób zaczęło podejrzewać eksplozję w najbliższej okolicy.

Pojawiły się też różnego rodzaju hipotezy, związane nawet z możliwym upadkiem lub zestrzeleniem rakiety znad Ukrainy. Wszystko dlatego, iż wcześniej niektórzy słyszeli nadlatujące wojskowe myśliwce. Wiele zaniepokojonych osób zaczęło zgłaszać sytuację do centrum powiadamiania ratunkowego.

Ustaliliśmy jednak, że nie ma powodów do niepokoju. Słyszalne wybuchy był to tzw. Sonic Boom, czyli grom dźwiękowy. Jest to efekt akustyczny, który towarzyszy rozchodzeniu się fali uderzeniowej. Pojawia się, gdy jakiś obiekt, w tym przypadku samolot, osiąga prędkość dźwięku. Fala ta docierając do ziemi przypomina właśnie eksplozję.

59 komentarzy

  1. To był zżut szczepionek na ludność bo ludziska sami już nie chcą się szczepić by im muzgów nie lasowało.

  2. Wszystkie pieluchy wykupione przez pełowskich oszołomów.

  3. Czekamy na oficjalny komunikat naczelnej sierotki od wojska.

  4. Zbiegło się w czasie kiedy to w Europa ogłosiła szkolenia pilotów uraińskich do lotów F16. Bawio się?

Dodaj komentarz

Z kraju